درگیری های شب گذشته میان عده ای از افراد و نیروهای انتظامی آذربایجان غربی که در پی تجمع و راهپیمایی غیرقانونی به نام حمایت از احیای دریاچه ارومیه و اعتراض به اقدام نمایندگان مجلس به رد دو فوریت احیای این دریاچه همانند هفته گذشته انجام شد تا ساعت ۲۳ شنبه شب به طول انجامید.

به گزارش مهر، این درحالی است که از اولین ساعات صبح امروز تمامی خیابانها و معابر ارومیه در وضعیتی عادی به سر برده و تردد عابرین وخودروها در جریان است و تمامی واحدهای اداری و تجاری امروز بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه دادند.

جمعی از بازاریان و کسبه خیابان امام(ره) نیز با نصب بنر و پلاکاردهایی هر گونه تجمعی را غیرقانونی دانسته و از مردم درخواست کرده اند که راهپیمایی برگزار نکنند. این افراد معتقدند برگزاری هرگونه تجمع غیرقانونی ضربه به کسب و کار مردم بوده و مشکلی از دریاچه ارومیه را حل نمی کند.

شایعه پراکنی در ارومیه

اما در کنار اقدام به موقع مردم و نیروهای انتظامی، شهرداری و آتش نشانی برای بازگردان وضعیت خیابانهای ارومیه به حالت عادی برخی شایعات در میان افکار عمومی شکل گرفته است.

برخی افراد به طور هدفمند در بین مردم کوچه و بازار ومسافران تاکسی و اتوبوس به نوعی از حوادثشب گذشته سخن گفته و شایعاتی درباره تعداد کشته شده ها و مجروحان مطرح می کنند اما این درحالی است که به گفته مسئولان امنیتی حوادثشب گذشته در ارومیه هیچگونه تلفاتی در برنداشته است.

شنبه هفته گذشته و نیز روز گذشته عده ای با انتشار پیامک و اعلامیه هایی از مردم ارومیه دعوت کرده بودند در اعتراض به اقدام اخیر نمایندگان مجلس و نیز حمایت از احیای دریاچه ارومیه اقدام به راهپیمایی کنند. در این پیامکها و اعلامیه ها شایعه شده بود این تجمع و راهپیمایی با اخذ مجوز از استانداری آذربایجان غربی و فرمانداری ارومیه صورت می گیرد.