به گزارش برنا "دیتابیس شماره تلفن های موبایل تهران،در یکDVD کلیه شماره موبایلهای ساکنین تهران در هر منطقه ای که باشند را بدست آورید!" این جملات، شعار تبلیغاتی شرکتی است که شماره شخصی افراد را در قالب یک نرم افزار کپی شده روی DVDبه فروش می رساند.

با توجه به اینکه توزیع قبض‌های تلفن همراه و کلیه خدمات پستی بر اساس کد پستی ۱۰ رقمی انجام می شود این شرکت ادعا می کند کلیه شماره تلفن‌های همراه ساکنین تهران شامل کرج، اسلامشهر، ورامین و کلیه شهرستان‌های استان تهران را به همراه نقشه جغرافیایی مناطق پستی و شهرداری تهران در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. البته این شرکت ریزکد ۱۰ رقمی هر محله، خیابان و کوچه‌ای که صاحبان هر خط تلفن همراه در آن سکونت دارند را هم به فروش می رساند.

نرم افزار این شرکت این امکان را دارد که افراد شماره‌ای خاص به آن داده و کدپستی صاحب آن را بدست بیاورند.

شرکت مورد نظر در آگهی خود می نویسد: شما می‌توانید بر اساس نقشه شهرداری و پستی ارائه شده در این DVD کدپستی ۱۰ رقمی منطقه مورد نظر خود را بدست آورید و با قرار دادن آن در قسمت search نرم افزار، کلیه شماره موبایل های ساکنین آن منطقهsort می‌شود، به همین راحتی!

گرچه مسوولان این شرکت معتقدند این نرم‌افزار برای مدیران پنل ها، کلیه شرکت ها و موسساتی که با تماس های تلفنی اقدام به بازاریابی می‌کنند، همچنین کلیه کاربران پنل SMS که برایشان تبلیغات و اطلاع رسانی در مکان خاصی از تهران اهمیت دارد مورد توجه و استفاده قرار گیرد، اما آیا از فروش شماره مردم به افرادی که DVD مورد نظر را از آنها تهیه می کنند و گاه زمینه مزاحمت‌هایی هم برایشان فراهم می شود، مطمئن هستند؟ آیا مردمی که شماره و خط شخصی‌شان که در واقع جزیی از حریم خصوصی آنها محسوب می شود هم راضی به فروش شماره‌شان هستند؟

شرکت مورد نظرDVD این نرم افزاررا قیمت ۴۰۰ هزار تومان به فروش می رساند و بارها تاکید می کند که اطلاعات آنها به روز تر از سایر شرکت‌هایی است که شماره تماس‌ها را به فروش می رسانند و بانک سایر شرکت‌ها مربوط به سال ۸۶ است.

کارمند این شرکت می گوید از آنجایی که خطوط تلفن همراه ایرانسل و تالیا دارای بانک نیستند بنابراین امکان فروش شماره‌شان وجود ندارد. ما راه اندازی سیستم SMS هم داریم. تنها شرکتی هستیم که همه اپراتور‌های تلفن همراه را در اختیارتان می گذاریم و دلیل هم داریم، در زمان هایی خاصی بعضی خط ها فیلترینگ می شوند و SMS ها ارسال نمی شوند و برایتان امکان ارسال SMS هم از مسیر ۱۰۰۰ و هم مسیر ۲ هزار را فراهم می کنیم در حالی که سایر شرکت‌ها فقط از مسیر ۳ هزار می توانند ارسال کنند! اگر مشترک و جزو خانواده شرکت شوید دیگر نیازی به DVD هم ندارید، شماره ها را در اختیارتان قرار می دهیم و شما فقط هزینه ارسال را پرداخت می کنید، نه خرید شماره!