به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین اشتری در حاشیه همایش جانشینان فرماندهان انتظامی استان‌ها که صبح امروز در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز موضوعات و مأموریت‌های در پیش‌رو برای پایان سال و اولویت‌های کاری برای سال آینده را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

وی برگزاری انتخابات را یکی از موضوعات مهم مورد بحث در جلسه امروز عنوان کرد و افزود: در راستای برگزاری دو انتخابات بزرگ در تاریخ 7 اسفند نیروی انتظامی وظایفی را قبل، حین و پس از انتخابات بر عهده دارد و مسئولیت تأمین امنیت انتخابات بر عهده نیروی انتظامی و مشارکت دستگاه‌های نظامی و امنیتی است.

سردار اشتری با بیان اینکه حدود 250 هزار نفر از پرسنل ناجا در روز انتخابات پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند،‌ گفت: از مرز گرفته تا داخل شهرها نیروی‌های ما آماده هستند و امیدواریم با هماهنگی صورت گرفته با همکاری خوب کاندیداها و شهروندان انتخاباتی آرام، بانظم و پرشور داشته باشیم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: قطعاً مشکلی را نخواهیم داشت ولی ما پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم و شهروندان هم اگر مورد مشکوکی دیدند می‌توانند به سامانه 110 اعلام کنند.

وی در خصوص بی‌طرفی ناجا در بحث انتخابات، گفت: نیروهای نظامی و انتظامی هیچ دخالتی در بحث انتخاباتی نخواهند داشت و تاکنون نیز گزارشی واصل نشده است.

سردار اشتری با بیان اینکه ناجا بی‌طرفی خود را حفظ خواهد کرد، گفت: مأموران ما توجیه شده‌اند و این فضا در ناجا وجود ندارد و مأموران تا زمانی که لباس پلیس به تن دارند و عضو ناجا هستند نمی‌توانند در بحث انتخابات دخالت کنند.

فرمانده ناجا همچنین در خصوص ایمنی خودروها و مذاکره با خودروسازان در این زمینه گفت: از سالهای گذشته پلیس راهنمایی و رانندگی با خودروساز‌ها جلسه داشته است.

وی ادامه داد: همچنین پلیس آگاهی بر اساس کشفیاتی که داشته و سرقت‌هایی که صورت می‌گرفته موارد را به خودروسازان اعلام کرده اما آنچه که برای ما مهم است ایمنی راننده و سرنشینان خودرو است.

سردار اشتری با بیان اینکه در این  زمینه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم،‌گفت: هر چند درخواست ما این است شرکت‌های خودروساز به درخواست‌های نیروی انتظامی توجه کنند.

فرمانده ناجا در خصوص حادثه کارواش گفت: این موضوع مربوط به شهرداری است و مأموران ما در آنجا حضور نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع از طریق شهردار تهران و بازرسین شهرداری در حال پیگیری است و باید اطلاعات بیشتر را از مسئولان شهرداری کسب کنیم.