به گزارش افکارنیوز،

محمد رستگاری در این باره اظهارداشت: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت کلیه آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته(شنبه) افزوده شده است و شرایط برای گروه‌های حساس، بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان ناسالم است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بنابر اطلاعات دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، منطقه 14 (شکوفه) آلوده‌ترین نقطه تهران محسوب می‌شود چرا که دستگا‌های این محدوده عدد 169 را نشان می‌دهد که بیانگر شرایط ناسالم برای همه افراد است.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران علت اصلی افزایش غلظت آلاینده‌ها و ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون را به خاطر ورود موج پایداری هوا و کاهش وزش باد و بارندگی عنوان کرد.

لازم به ذکر است که آلودگی هوای کلانشهرها و به ویژه تهران از ابتدای هفته و به‌ خاطر کاهش وزش باد و بارندگی دوباره مهمان مردم شد و این آلودگی هوا هر روز نسبت به روز قبل بدتر شده به‌گونه‌ای که عدد افزایش غلظت آلاینده‌ها در روز گذشته 117 بوده و امروز این مهم رشد داشته و دستگاه‌های سنجش 134 را نشان می‌دهد.

همچنین اداره محیط زیست استان تهران روز گذشته بنابر اطلاعیه‌ای از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا فردا (دوشنبه) خبر داده بود و توصیه‌های بهداشتی همچون کاهش تردد افراد میانسال در سطح شهر و کاهش ورزش صبحگاهی و ... را به مردم داشت.