به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نود و دومین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در خصوص پرونده فرد موسوم به شیخ استخاره که گفته می‌شود خودش به 4 بار اعدام، همسرش به سنگسار و تعدادی از شاگردانش نیز به اعدام محکوم شده‌اند، اظهار کرد: این پرونده مربوط به دادسرای ویژه روحانیت است اما تا جایی که آن اوایل پیگیری می‌کردم برای این فرد حکم اعدام صادر شده بود ولی از یک بار یا چند بارش خبر ندارم. پرونده با اعتراض متهم به دادگاه تجدیدنظر ارسال شد و اکنون اطلاع ندارم که چه اتفاقی افتاده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ورود اداره پست اصفهان به تبلیغات انتخابات، گفت: در قانون انتخابات واضح و شفاف مشخص شده که چه کسانی حق تبلیغات دارند یا خیر و از امکانات دولتی به هیچ وجه در هیچ شکلی حق استفاده به نفع نامزد یا نامزدهای خاص یا گروه خاص پیش‌بینی نشده است و وجود ندارد. البته تشخیص این مسئله نیز در قانون تعیین شده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: همچنین در قانون پیش‌بینی شده که چه کسانی حق تبلیغ، حمایت یا همراهی با یک نامزد را ندارند. گهگاه درباره تعیین مصادیق این مسئله مشکل بوجود می‌آید که اگر کار به قوه قضائیه کشیده شود، قاضی استحضار می‌کند یا موضوع به کارشناس ارجاع می‌شود.