به گزارش افکارنیوز،

در 28 آذر مرد جوانی با مراجعه به کلانتری 130 نازی آباد به مأمورین اعلام کرد: به بهانه استخدام در یک پاساژ تجاری در منطقه نازی آباد، از طریق تماس با شماره درج شده در یک آگهی استخدامی با جوانی حدودا 30 ساله آشنا شده اما وی در یک لحظه، با استفاده از اعتماد من اقدام به سرقت کارت عابربانک و برداشت تمامی پول داخل حساب به مبلغ دو میلیون و 500 هزار تومان کرد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 16 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در روز 23 آذر و در محدوده بازار تهران، با یک آگهی استخدام با این مضمون برخورد کردم.

به دو نفر نگهبان با حقوق مناسب نیازمندیم – ساعت تماس 15 الی 20 – شماره تماس ***09361686

با شماره تماس درج شده در داخل آگهی تماس گرفتم؛ به من اعلام شد که آگهی، جهت استخدام نگهبان برای کار در  یک پاساژ تجاری در منطقه نازی آباد است و به این بهانه فردی با من قرار ملاقات گذاشت.

در زمان ملاقات، جوانی حدودا 30 ساله با یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره ای رنگ به سر ملاقات در محدوده بازار نازی آباد آمد؛ این شخص عنوان کرد که جهت استخدام نیاز است تا به عنوان ضمانت یک عابر بانک بنام خودم و با موجودی حداقل دو میلیون و 500 هزار تومان بهمراه یک سفته دو میلیون تومانی تحویل دهم.

زمانیکه موارد مورد نیاز جهت استخدام را تهیه کردم، مجددا با این شخص تماس گرفته و اینبار در مقابل یک پاساژ تجاری در محدود بازار نازی آباد با من قرار ملاقات گذاشت.

در زمان ملاقات دوم این شخص پس از گرفتن کارت عابربانک، کسب اطمینان از وجود پول در داخل حساب و اطلاع از شماره رمز کارت ، به بهانه گرفتن عکس [ پرسنلی ] در مقابل یک عکاسی توقف کرد و از من خواست تا جهت گرفتن عکس بهمراه وی از ماشین پیاده شوم که به محض پیاده شدن، ناگهان او اقدام به قفل کردن درهای خودرو کرد و به سرعت از محل متواری شد.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، کارآگاهان با بررسی پرونده های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که همگی آنها به این شیوه و شگرد و در قالب" استخدام نگهبان جهت کار در یک پاساژ تجاری توسط راننده یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره ای" مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند؛ تعدادی از این شکات پس از مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی عنوان کردند که متهم پرونده به بهانه های مختلف "گرفتن عکس"، "تهیه تصویر از مدارک شناسایی" و ... آنها را از ماشین پیاده و پس از متواری شدن از محل موجودی حساب های آنها را ( به صورت میانگین 5 میلیون تومان ) برداشت نموده است ؛ حتی یکی از مالباختگان نیز در اظهاراتش عنوان کرد که در داخل حساب عابربانک وی مبلغ 22 میلیون و 500 هزار تومان پول موجود بوده که تمامی این پول ، در طی چندین نوبت برداشت شده است.

 

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری و اظهارات مالباختگان بر داشتن حداقل دو جلسه ملاقات با فرد کلاهبردار ، کارآگاهان پایگاه هفتم اقدام به چهره نگاری تصویر متهم پرونده کرده و نهایتا با بهره گیری از اطلاعات موجود از سوابق مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی یکی از افراد سابقه دار بنام "امیر . الف" شدند که از سال 88 تاکنون بارها به به اتهام ارتکاب جرایم مختلف "سرقت مقرون به آزار" ، "تحصیل مال نامشروع" و "کلاهبرداری" بارها دستگیر و روانه زندان شده بود.

با توجه به بلامکان بودن متهم ، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی کامل خودرو متهم به شماره پلاک ایران 77 / *** ط 93 کرده ، تصویر متهم بهمراه مشخصات خودرو پژو 405 نقره ای رنگ در اختیار کلانتری های جنوب و جنوب غرب تهران بویژه کلانتری 130 نازی آباد قرار می گیرد.

در روز 2 بهمن مأمورین کلانتری 130 نازی آباد در حین گشت زنی اقدام به شناسایی خودرو تحت تعقیب (پژو 405 نقره ای رنگ) با دو سرنشین کرده که بلافاصله هر دو سرنشین دستگیر و در بررسی های بعمل آمده ، ضمن شناسایی متهم تحت تعقیب پایگاه هفتم پلیس آگاهی مشخص می شد که سرنشین دوم خودرو جوان جویای کاری است که متهم قصد داشته تا به همین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری از وی نماید که بلافاصله آزاد می شود.

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق و شناسایی تعدادی از مالباختگان ، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.