به گزارش افکارنیوز،

قبل از سال نو بازار خرید عید رونق می‌گیرد به‌ویژه کودکان که شور و شوقی وصف نشدنی برای خرید دارند اما در این میان افرادی هستند تنها باید حسرت بخورند چه بسیار کودکانی که از خوشی‌های نوروز تنها حسرت و اندوه نصیبشان می‌شود و چه بسیار پدران و مادرانی که به‌دلیل کاهش قدرت اقتصادی شرمنده فرزندان‌شان می‌شوند.

با توجه به اینکه مردم کشور ما همواره در کار خیر پیش‌قدم بودند و همچنین توجه به نیازمندان جامعه وظیفه انسانی و دینی هر فرد مسلمانی محسوب می‌شود لازم است به این موضوع توجه شود.

هرساله جشن نیکوکاری با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه برگزار می‌شود در واقع این جشن پلی برای کمک به نیازمندان جامعه است تا همگان در شادی نوروز با هم سهیم باشند.

* دانش‌آموزان پاکت‌های هدیه که از قبل در اختیارشان گذاشته می‌شود، اهدا می‌کنند

مدیرکل کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: جشن نیکوکاری همه ساله با همکاری صدا و سیما، آموزش و پرورش، کمیته امداد و بسیج مستضعفان برگزار می‌شود.

تیمور طهماسب‌پور با اشاره به برپایی جشن نیکوکاری روز چهارشنبه 12 اسفند ماه امسال در تمام مدارس مازندران، اضافه کرد: دانش‌آموزان پاکت‌های هدیه که از قبل در اختیارشان گذاشته شده بود، اهدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه همچنین زنگ نیکوکاری نیز در تمامی مدارس مازندران نواخته می‌شود، تصریح کرد: روز پنج‌شنبه 13 اسفند ماه امسال 300 پایگاه کمیته امداد در سراسر استان برای جمع‌آوری هدایای مردم دایر می‌شود و همچنین ادارات کمیته‌امداد شهرهای مازندران نیز آماده دریافت کمک‌های مردم است.

مدیرکل کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) مازندران ادامه داد: همچنین روز جمعه 14 اسفند ماه امسال نیز پایگاه‌های کمیته امداد برای جمع‌آوری هدایای مردم در تمامی مصلی‌های شهرهای استان برپا می‌شود.

طهماسب‌پور با بیان اینکه شد: انتظار ما این است مردم برای کمک به معیشت، توجه ویژه‌ای به فقرا و نیازمندان جامعه داشته باشند، گفت: همچنین افرادی که شرایط حضور در پایگاه‌های کمیته امداد را ندارند می‌توانند کمک‌ها و وجوهات خود را به شماره حساب 4050 واریز کنند.

به گزارش فارس، امیدواریم جشن نیکوکاری امسال با حضور گسترده مردم برگزار شود تا نیازمندان نیز بتوانند اندکی شادی نوروز را درک کنند.