به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ سیدموسی حسینی رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار داشت: شاکی این پرونده خانم 24 ساله ای است که با در دست داشتن مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه و مدعی می شود چندی پیش فردی ناشناس با هک ایمیل و پروفایل شخصی فیس بوک وی و تغییر رمز عبور آن ها از طرف او پیام‌های غیر اخلاقی و نامربوط برای دوستانم در فضای مجازی ارسال می کند که موجب هتک حیثیت و آبروی من در بین دوستان و فامیل شده است. 

 

وی افزود: با تشکیل پرونده در پلیس فتا، ماموران اقدامات خود را جهت شناسایی متهم آغاز کردند و با بررسی های تخصصی و اقدامات فنی خود موفق به شناسایی فرد هکر شدند. 

 

رئیس پلیس فتا استان فارس بیان کرد: متهم پرونده که هیچ گاه فکرش را نمی کرد روزی شناسایی شود، پس از مواجهه با فرد شاکی مشخص شد خواستگار قدیم این دختر جوان بوده که پس از شنیدن جواب رد برای ازدواج به فکر انتقام گیری از وی افتاده است. 

 

سرهنگ حسینی به شهروندان هشدار داد که در انتخاب کلمه عبور مراتب امنیتی را مد نظر قرار دهند و کلمه عبور به گونه ای باشد که به راحتی قابل حدس زدن نباشد مانند شماره شناسنامه یا تاریخ تولد یا ... و رمز عبور باید ترکیبی از کاراکترهای مختلف حروف کوچک و بزرگ و اعداد و نماد های خاص باشد. 

 

وی افزود: اکثر کاربران اینترنت از رمز عبورهای ساده و قابل حدس استفاده می کنند تا آن را به خاطر داشته باشند و فراموش نکنند و به مسائل امنیتی توجهی ندارند. 

 

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: در این پرونده اگر شاکی از رمز عبور مناسب استفاده می کرد اطلاعات کاربری وی به راحتی در دست فرد هکر قرار نمی گرفت، هرچه رمز عبور پیچیده تر و طولانی تر باشد کشف آن سخت تر است و فرد هکر مدت زمان زیادی برای به دست آوردن اطلاعات نیاز دارد که اگر کاربران به صورت دوره ای رمز عبور را تغییر دهند ضریب امنیتی اطلاعات کاربریشان بسیار بالا می رود.