به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در مراسم آغازین کمپین ملی« نه به تصادفات جاده ای» در جمع 750 تن از سرتیم‌های طرح ملی «ایمنی و سلامت مسافران نوروزی» اظهار داشت: در کمپین ملی نه به تصادفات به خوبی بر سه محور رانندگی نکردن در حالت خواب آلودگی، سبقت نگرفتن و سرعت غیر مجاز نداشتن تاکید شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص سبقت غیر مجاز در رانندگی افزود: آنجا که نباید سبقت بگیرید سبقت نگیرید. سبقت کار خوبی است اما رعایت تمام ضوابط و مقررات آن در هر امری اهمیت دارد.

به گفته وی، وقتی سبقت غیر مجاز می گیرید یعنی برای انسانها احترام و کرامت قائل نیستید و چنین رفتارهایی ریشه در خودبینی و خودخواهی دارد. عقلانیت اوست. در هر امری اگر مدیریت وجود نداشته باشد خطر خلق می‌شود. همانطور که امیرالمومنین (ع) فرمودند در حالت غضب نباید تصمیم گیری کرد، در حالت خواب آلودگی هم نباید رانندگی کرد. زیرا که در حالت غضب عقل کار نمی کند و باید با عقل گام برداشت و تصمیم گرفت.

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد با اشاره به رعایت سرعت مجاز در رانندگی و اهمیت بستن کمربند ایمنی، افزود:بستن کمربند یک پیام دارد؛ یعنی ممکن است شما نکات ایمنی را رعایت کنید اما دیگران رعایت نکنند. کمربند یعنی سپر امنیتی و از نگاه قرآن چنین سپر امنیتی را آدم متقی با تقوایش می‌سازد. این تقوا یعنی ایمان و عمل صالح.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که جوانان  در این کمپین همگان را به بستن کمربند و عمل صالح و سایر اهداف آن به خوبی هدایت کنند تا شاهد خطری در ایام نوروز نباشیم.