به گزارش افکارنیوز،

محمد دیمه‌ور در پاسخ به این پرسش « آیا دانش آموزان دوره ابتدایی در ایام تعطیلات نوروز تکالیف نوروزی دارند؟» اظهار داشت:‌ دستورالعمل مربوط به تکالیف نوروزی دانش‌آموزان به استان‌ها ارسال شده است. در این دستورالعمل اعلام کرده‌ایم، راهنمای تدوین فعالیت‌های یادگیری در ایام تعطیلات نوروز طراحی شود.

وی افزود: معلمان چند مدرسه می‌توانند با همراهی یکدیگر برای دانش‌آموزان در ایام تعطیلات نوروز فعالیت‌هایی را طراحی کنند که این فعالیت‌ها باید بیشتر در زمینه مهارت‌های یادگیری و تقویت مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان باشد به عنوان مثال فعالیت‌هایی همچون خاطره‌نویسی، گفت‌وگو با خانواده در مورد آداب و رسوم و نوشتن انشاء در رابطه با خاطرات ایام نوروز طراحی شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: هرگونه تولید پیک‌نوروزی در استان‌ها و ارسال آن به مدارس غیرقانونی است و معلمان باید با توجه به شرایط دانش‌آموزان اقدام به ارائه تکالیف نوروزی کنند درحقیقت ادارات آموزش‌وپرورش استان‌ها باید راهنمای تدوین فعالیت‌های یادگیری در ایام نوروز را در اختیار معلمان قرار دهند و معلم متناسب با این راهنما اقدام به تولید محتوا کند.

دیمه‌ور بیان کرد: تولید محتوا توسط مؤسسات و فروش آن تحت عنوان پیک نوروزی با هدف کسب درآمد مغایر قانون و جریان یادگیری بوده و با آن برخورد می‌شود.