به گزارش افکارنیوز،

مهدی شکیبایی در واکنش به اخبار مربوط به حکم دادگاهی آمریکایی مبنی بر پرداخت غرامت 10.5 میلیارد دلاری ایران به خانواده کشته شدگان عملیات تروریستی 11 سپتامبر گفت: معلوم نیست این دادگاه بر چه مبنا و اساس و مدارکی پای ایران را به ماجرای پرونده حوادث 11 سپتامبر سال 2011 میلادی باز کرده است. این در حالی است که بیش از 15 سال از این اقدام تروریستی گذشته و همگان مسببان اصلی این جنایت را می‌شناسند.

وی گفت: خود آمریکایی‌ها هنوز گزارش رسمی در مورد مسبب یا مسببان این اقدام تروریستی منتشر نکرده و یا همه گزارش رسمی را منتشر نکرده‌اند با این حال بر کسی پوشیده نیست که 15 تن از 19 مظنون به دست داشتن این حادثه ملیتی سعودی دارند.

شکیبایی تصریح کرد: آیا در زندان گوانتانامو که تقریبا تمامی دست اندرکاران حادثه تروریستی 11 سپتامبر در آن به اسارت گرفته شده‌اند شهروند یا تبعه ایرانی دیده می‌شود؟ آیا اسامه بن لادن رهبر سازمان تروریستی القاعده و ایمن الظواهری نفر شماره دو القاعده به عنوان مظنونان شماره یک و دو این حوادث ایرانی بودند؟

سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان تصریح کرد: جهان تا کی باید با این پارادوکس مضحک از سوی غربی‌ها و خصوصا آمریکایی‌ها مواجه باشد. کدام دادگاه  و چه فرایندی صورت گرفته است که در غیاب جمهوری اسلامی ایران حکمی علیه او صادر می‌شود که اساسا ارتباطی نه با رفتار و نه با آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران که یک انقلاب فرهنگی بود، ندارد؟

وی تصریح کرد: اگر واقعا در دنیا دمکراسی، قانون و عدالت  برقرار است باید دادگاهی تشکیل شود تا در آن ملت ایران، خانواده معظم شهدا و خانواده ایثارگران بتوانند اتهامات خود علیه آمریکا را از جمله مشارکت او در کشتار بیرحمانه فرزندان این ملت در طول هشت سال جنگ تحمیلی رژیم بعث صدام مورد تعقیب قضایی قرار دهند. اگر چنین دادگاهی تشکیل گردد بی شک این آمریکایی‌ها خواهند بود  که باید به خانواده قربانیان جنگ تحمیلی صدام علیه ایران  از آمریکا غرامت دریافت کنند زیرا این جنگ نقشه و برنامه غربی‌ها برای سلطه بر منطقه بود که بهایش را دو ملت ایران و عراق پرداخت کردند.

به گفته شکیبایی گروهک تروریستی منافقین که مقطعی هم در لیست تروریستی کشورهای اروپایی قرار گرفت و خیانت و جنایت متعددی را علیه فرزندان ملت ایران مرتکب شدند از سوی آمریکا سالها مورد حمایت بوده و همچنان به این حمایت خود ادامه می دهند. در خسارتی که این تروریست ها به ملت ایران وارد کردند آمریکا هم دخیل است و باید مورد تعقیب قرار گیرد.

شکیبایی با اشاره به خسارات میلیارد دلاری ایران در جنگ تحمیلی، ‌شهادت هزاران شهروند از جمله رهبران ارشد کشور و معلولیت هزاران نفر دیگر در این جنگ خانمانسوز گفت: این همه خسارت مادی و جانی و معنوی که بر ملت ایران تحمیل شد فقط به این خاطر بود که غربی‌ها به رهبری آمریکا بنا داشتند نقشه منطقه را پس از سرنگونی رژیم پهلوی به خاطر تامین امنیت رژیم اشغالگر قدس تغییر دهند.

سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان تاکید کرد: آیا بهای تامین امنیت رژیم صهیونیستی و منافع غرب در منطقه را ملت ایران باید پرداخت کند؟ آیا کشتار بیرحمانه‌اش از 200 هزار نفر و معلولیت بیش از 300 هزار نفر دیگر جزو اقدامات تروریستی به حساب نمی‌آید که وجدان سازمان ملل را بیدار کند تا مسبب یا مسببان این جنایت ضد بشری را تحت تعقیب قضایی قرار دهد؟

شکیبایی افزود: در جنگ 8 ساله‌ای  که هر دو قدرت  شرق و غرب آن روز به همراه  انگلیس و فرانسه و آلمان،  رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از رژیم بعث صدام علیه ایران حمایت کردند جان بیش از یک میلیون انسانی ایرانی و عراقی از قومیت‌های مختلف گرفته شد فقط بخاطر پیشبرد برنامه‌های شوم غربی‌ها در منطقه. آیا نباید مسببان این کشتار بیرحمانه مورد محاکمه قرار گیرند؟ آیا نباید به خانواده بازماندگان آنان غرامت پرداخت کرد؟

وی در پایان اقدام دادگاه نیویورک در صدور چنین احکامی را بی ارتباط با مباحث پس از برجام دولت امریکا ندانست و گفت: چنانچه از سوی مسئولان کشور پاسخ درخور داده نشود و مواضع شایسته‌ای نسبت به این گونه حکم‌ها اتخاذ نگردد بدعتی خواهد شد که از این پس سایر کشورهای غربی نیز به خود جرات جسارت موارد مشابهی به ملت ایران را خواهند داد.