به گزارش افکارنیوز،

به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، فاز نخست پروژه مترو تهران –پرند که به طول 5 و نیم کیلومتر و یک ایستگاه احداث شده است پس از انجام تست های نهایی فنی و اتصال برق، فردا جمعه 28 اسفندماه ساعت 9 صبح از ایستگاه مترو شاهد در جنوب خط یک مترو به سمت ایستگاه مترو شهر آفتاب با حضور مدیرعامل و معاونین شرکت مترو برخی مسئولان شهری برای انجام تست گرم به حرکت در می آید.

فاز نخست این خط با هدف سرویس دهی مناسب و رفاه بازدیدکنندگان از نمایشگاه بین المللی کتاب که قرار است همزمان با افتتاح نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب در اردیبهشت سال 1395 دایر شود، آماده سازی می‌شود.

ایستگاه مترو شهر آفتاب با زیربنای20 هزار و پنجاه متر مربع، به طول 250 مترو در دو طبقه به عنوان بزرگترین و باشکوه‌ترین ایستگاه مترو تهران و کشور احداث شده است که در مراحل نازک کاری،نصب تجهیزات، پله های برقی و آسانسور قرار دارد.

این ابرسازه زیرزمینی که به محوطه نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب متصل و متناسب با معماری بناهای نمایشگاه ساخته شده است، دارای سردر باشکوه با 40 ستون و به ارتفاع 16 متر، اوج معماری و هنر مهندسان ایرانی را به رخ می کشد.

شهرداری تهران به منظور آسایش بازدیدکنندگان از نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب، بودجه فاز نخست این پروژه را تامین کرده است.

مطابق قانون، تامین بودجه کل پروژه 55 کیلومتری خط مترو تهران – پرند با دولت است.

در صورت تامین بودجه فاز دوم از شهر آفتاب تا فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی(ره) به طول 25 کیلومتر و فاز نهایی از فرودگاه امام ره) تا شهر جدید پرند که بخش اعظم آن ریل گذاری و زیرسازی شده است این پروژه تا پایان سال 95 آماده بهره برداری خواهد شد.