به گزارش افکارنیوز،

معصومه احمدی در خصوص آخرین وضعیت جوی گفت: براساس نقشه های هواشناسی سامانه بارشی جدید از امروز به تدریج غرب و شمال غرب را دربر می گیرد و از بعدازظهر دردامنه های جنوبی البرز، سواحل شمالی دریای خزر و حتی شمال شرق کشور سبب بارندگی می شود.

او گفت: بارش باران در ارتفاعات بصورت برف و گاهی همراه با رعد و برق است.

کارشناس هواشناسی گفت: در استان های اردبیل، آذربایجان های غربی و شرقی، کردستان، زنجان و همدان و همچنین بخش هایی از استان مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان و سواحل شمالی کشورمان شاهد بارش باران خواهیم بود.

احمدی گفت: در بخش هایی از مناطق جنوبی کشور هم مانند استان های هرمزگان، کرمان، غرب سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی انتظار بارش باران را داریم.

او گفت: البته در نیمه شرقی کشور انتظار افزایش سرعت باد و طوفان و گرد و خاک را داریم که در بخشهایی از جنوب شرق از شدت بیشتری برخوردار است و در استان‌های خوزستان و ایلام هم شاهد پدیده گرد و غبار خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی با اشاره به ادامه کاهش دما در استان های شمالی کشور گفت: انتظار می رود در استان های گیلان،‌ مازندران و گلستان تا 10 درجه سانتیگراد دمای هوا کاهش یابد که این وضعیت تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

او گفت: در نهایت این سامانه بارشی از روز جمعه عمدتا از بخش های غربی عبور می کند و بیشترین بارش ها را در شمال شرق و شرق کشور در پی خواهد داشت و روز شنبه ایران را ترک می کند.

احمدی در پایان گفت: پیش بینی می شود آسمان تهران امروز به تدریج نیمه ابری باشد و از بعدازظهر بارش ها آغاز شود و تا فردا نیز ادامه یابد.