به گزارش افکارنیوز،

در روزهای اخیر یکی از مهم‌ترین اخبار، مربوط به بیماری عباس کیارستمی ــ کارگردان مطرح کشورمان است که چند روزی است در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری و تحت درمان بیماری سرطان از نوع گوارش قرار دارد.

در این رابطه سیدحسن هاشمی - وزیر بهداشت درباره وضعیت درمانی کارگردان طعم گیلاس به تسنیم عنوان کرد: وضعیت درمانی آقای کیارستمی به صورت روزانه تحت پیگیری است.

همچنین عباس زارع‌نژاد ــ مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت نیز در توضیحات تکمیلی درباره وضعیت درمانی عباس کیارستمی به تسنیم عنوان کرد: حال وی از حالت وخیم خارج شده و وضعیت باثباتی است و روند بهبودی وی روند رضایت بخشی است و نظارت کاملی نیز از طرف دانشگاه علوم پزشکی ایران صورت می‌پذیرد.

وی گفت: همچنین تیمی به سرپرستی معاون درمان از طرف وزیر بهداشت در این‌باره مأمور و نظارت کامل دارند، ان‌شاءالله وضعیت این هنرمند کشورمان نیز بهتر شود و خبرهای بهتری داشته باشیم، البته این مسئله نافی مسئولیت‌های خانه سینما و ارگان‌های هنری و ارشاد نیست زیرا این هنرمند وقتی بیمار شد به بخش خصوصی برای درمان مراجعه کرد و ما نیز به محض اطلاع اقدامات لازم را انجام دادیم ولی فعلاً به دلیل وضعیت این هنرمند امکان انتقالش به بخش دولتی وجود ندارد.

مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت درباره وضعیت بیماری مهدی هاشمی که عنوان شده است تحت عمل جراحی قرار گرفته است، نیز عنوان کرد: در این‌باره هم کاملاً بی‌اطلاعم.

وی در پاسخ به اینکه شایعه شده این آقازاده زندانی دچار سرطان شده است، بیان داشت: اصلاً هیچ خبری درباره وی ندارم.

مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که بنابراین باید از کجا این مسئله را پیگیری کرد؟ بیان داشت: از بهداری قوه‌قضاییه پرسیده شود.