به گزارش افکارنیوز،

علی حیدری، اظهار داشت: در سال جدید زائرانی که به صورت آزاد به عتبات و عالیات سفر می‌کنند باید هزینه‌های درمانی خود را بپردازند، ولی زائرانی که تحت‌پوشش سازمان حج و زیارت و یا شرکت‌ «شمسا» به عالیات سفر کنند، از پرداخت هزینه‌های درمانی، معاف خواهند بود.

وی افزود: تعرفه ویزیت پزشک عمومی و متخصص 20 هزار تومان، تزریقات 2 هزار تومان، سرم 5 هزار تومان و هزینه دارو مطابق با قیمتی که بر روی پوشش دارو درج شده، لحاظ می‌شود.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر، ادامه داد: زائرانی که با سازمان حج و زیارت و یا شرکت «شمسا» به عتبات عالیات سفر کنند، به دلیل اینکه سرانه‌ای را در ایران پرداخت کرده‌اند، تمامی خدمات پاراکلینیکی،‌ آزمایشگاهی، ویزیت تخصصی و عمومی، سرم، تزریقات و... را در عتبات عالیات به صورت رایگان می‌توانند بهره‌مند شوند.

حیدری در ادامه به روند خدمت‌رسانی به زائران ایرانی در ایام نوروز اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: روزانه به طور متوسط 800 زائر از خدمات بهداشتی و درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر بهره‌مند شدند. همچنین 50 درصد تیم‌های خود را جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی تقویت کردیم.

وی به حادثه آتش‌سوزی در هتل نجف اشاره کرد و بیان داشت: متأسفانه روز دوم عید یک زائر ایرانی به دلیل دودگرفتگی شدید، پس از 8 روز بستری جان خود را از دست داد و این فرد تحت پوشش کاروان حج و زیارت به عتبات سفر کرده بود که به دلیل شدت آسیب اولیه، فوت کرد.