به گزارش افکارنیوز،

لیدا نیک‌روش مدیر کل نظارت بر چاپ و توزیع مواد آموزشی وزارت‌ آموزش و پرورش با اشاره به آغاز ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی، اظهار داشت: دانش‌آموزان و اولیا می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.irtextbook.com، ثبت نام کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده را انجام دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا در سال تحصیلی آینده قیمت کتب درسی افزایش خواهد داشت؟»، خاطرنشان کرد: بله افزایش قیمت داریم، اما افزایش چشمگیری نیست.

نیک‌روش افزود: کتب درسی برای سال تحصیلی آینده 10 درصد افزایش قیمت خواهد داشت، اما در سال گذشته همراه کتاب‌های درسی لوح فشرده توزیع کردیم و هیچ مبلغی بابت لوح فشرده دریافت نکردیم و امسال هم این لوح فشرده همراه کتب درسی توزیع خواهد شد و به نوعی این لوح‌ها رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

مدیر کل نظارت بر چاپ و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش توصیه‌ای در خصوص ثبت‌نام اینترنتی به دانش‌آموزان و خانواده‌ها داشت و گفت: از اولیای دانش‌آموزان تقاضا دارم تحت هیچ شرایطی برای ثبت‌نام کتب درسی به کافی نت‌ها مراجعه نکنند.

وی افزود: اکنون سامانه ثبت‌نام گروهی و انفرادی را با هم روی سایت فعال کردیم و افرادی که امکان ثبت‌نام انفرادی ندارند به جای مراجعه به کافی نت‌ها به مدارس مراجعه کنند، زیرا مدیران مدارس می‌توانند دانش‌آموزان را برای دریافت کتب درسی گروهی ثبت نام کنند.

نیک‌روش به یکی از مشکلاتی که در سال گذشته در روند ثبت‌نام کتب درسی وجود داشت اشاره و تصریح کرد: دانش‌آموزانی که در دوره ابتدایی در مدارس جابه‌جا می‌شوند توجه داشته باشند که کتاب خود را در مدرسه‌ای که ثبت‌نام کتاب را انجام داده‌اند، تحویل می‌گیرند.

وی ادامه داد: افرادی که به هر دلیل در دوره ابتدایی در مدارس جابه‌جا می‌شوند می‌توانند در اوایل خردادماه به سایت اینترنتی ثبت‌نام کتب درسی مراجعه کرده و اطلاعات خود را ویرایش کنند تا در جایی که ثبت نام مدرسه انجام شده است، کتب درسی خود را تحویل بگیرند.

مدیر کل نظارت بر چاپ و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در خصوص مشکلاتی که در پرداخت هزینه خرید اینترنتی کتب درسی وجود داشت، اظهار کرد: در سال گذشته مشکلات پرداخت هزینه‌ها و اینکه چند نوبت هزینه کتاب از حساب اولیا دانش‌آموزان کسر شده بود مربوط به افرادی بود که در کافی‌نت‌ها ثبت نام کرده بودند و برای عودت هزینه اضافی کسر شده از آنها با مشکلاتی روبه‌رو بودیم که در نهایت تمام این هزینه‌ها را به حساب افراد بازگرداندیم.

نیک‌روش در پایان گفت: تلاش می‌شود کار ثبت‌نام کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده با کمترین مشکل و خطا همراه باشد و در صورتی که هرگونه مشکلی در فرایند ثبت‌نام وجود داشت، تیم پشتیبانی اداره کل نظارت بر نشر کتب درسی با شماره تلفن‌های 88301481، 88823140، 66559688 و 66516984 آماده پاسخگویی به مردم است.