به گزارش افکارنیوز،

اختتامیه هفتمین مجلس دانش‌آموزی امروز با حضور دانش‌آموزان عضو و وزیر آموزش‌وپرورش در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در مراسم اختتامیه موضوعات جالبی از سوی اعضای مجلس دانش‌آموزی به عنوان نمایندگان جمعیت 13 میلیونی دانش‌آموزان کشور مطرح شد.

سجاد خسروی رئیس هفتمین دوره مجلس دانش‌آموزی در سخنانی خطاب به وزیر آموزش‌وپرورش گفت:‌ اولویت اصلی این مجلس، دانش‌آموزان مناطق محروم کشور هستند و در این رابطه نیز فعالیت‌هایی انجام داده‌ایم.

وی افزود: هفتمین مجلس دانش‌آموزی با محرومیت‌هایی مواجه شد چرا که با تأخیر در افتتاح مواجه بودیم و پس از آن، این محرومیت‌ها با حضور نیافتن رئیس‌جمهور شدت یافت.

رئیس هفتمین دوره مجلس دانش آموزی از وزیر آموزش‌وپرورش خواست تا فردا در جلسه هیئت دولت به رئیس جمهور بگوید:‌«نمایندگان مجلس دانش‌آموزی منتخبان جمعیت 13 میلیونی دانش‌آموزان کشور هستند و حدود دو سال است که منتظر شما هستیم اما هر بار با وعده مواجه می‌شویم.» فرصت دو ساله حضور در هفتمین مجلس دانش‌آموزی به اتمام رسید و این نخستین دوره‌ای بود که افتتاح و اختتام آن بدون حضور رئیس جمهور برگزار شد.

** اعطای مدارک تحصیلی با اخذ پول

در ادامه یکی دیگر از نمایندگان مجلس دانش‌آموزی طی سخنانی درخصوص افت تحصیلی گفت:‌در سال‌های اخیر با پرداخت مبالغ هنگفت می‌توان انواع مدارک تحصیلی و دانشگاهی را خریداری کرد و مدارس غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و پیام نور با پرداخت پول و حتی بدون آزمون ورودی مدارک تحصیلی را در اختیار خیلی عظیمی از بی‌سوادان پولدار قرار داده و تعداد زیادی از صاحبان مدرک اما بدون تخصص را به جامعه تحویل می‌دهند.

رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال سهم 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور از موضوعات دیگری بود که توسط نمایندگان مجلس دانش‌آموزی به آن اشاره شد.

یکی از اعضای مجلس دانش آموزی در این رابطه عنوان کرد:‌ دانش‌آموزی که در بهترین مدرسه با بهترین امکانات حضور دارد با دانش‌آموزی که در یک روستای دورافتاده با کمترین امکانات درس می‌خواند، یکسان نیستند. رأی دیوان عدالت اداری به جا بوده و امیدواریم استفساریه را از مجلس گرفته و تأیید شود.