به گزارش افکارنیوز،

حسن قاضی زاده هاشمی شب گذشته با حضور در منزل معصومه آباد ضمن عیادت از این آزاده گفت: امروز مقام معظم رهبری در جریان بیماری خانم آباد قرارگرفتند و جویای احوال بودند و برای سلامتییشان دعا کردند.

وی ادامه داد: بنده نیز پس از اطلاع از وضعیت بیماری خانم آباد در جریان روند درمان و وضعیت بیماری وی قرار گرفتم.

وی در ارتباط با بیماری معصومه آباد گفت: وی به یک بیماری التهابی مبتلا است؛ این بیماری جزو بیماری‌های خطرناک به شمار می‌رود که ممکن است برخی از مبتلایان به آن در زمان کوتاهی جان خود را از دست بدهند.

وزیر بهداشت ادامه داد: وی هم اکنون دوران سخت و حاد بیماری را گذرانده است و با توجه به اینکه روند درمان وضعیت مناسبی را طی می‌کند، امیدواریم همچون دوران اسارات که با استواری و سربلندی خانم آباد سپری شد، این دوران بیماری نیز با موفقیت سپری شود.

معصومه آباد نیز در تشریح بیماری خود گفت: پنجم اسفندماه به دلیل مشکلات تنفسی و تب شدید به بیمارستان مراجعه کردم که با توجه به شدت بیماری در بخش مراقبت های ویژه بستری شدم.

وی ادامه داد: شدت بیماری به اندازه‌ای بود که  50 روز در بیمارستان بستری شدم  و در این مدت 7 بار تحت عمل جراحی قرار گرفتم.

این عضو شورای شهر گفت: مشکل اساسی بیماری من تاول‌هایی بود که پای راستم می‌زد و باعث عفونت در بدنم شده‌ بود.

وی با اشاره به نذر فرهنگی که در زمان بیماری کرده است، گفت: در زمان بیماری نذر کردم که در صورت بهبودی به یک مرکز فرهنگی کمک کنم و فعالیت‌های فرهنگی‌ام را گسترش بدهم.

به گزارش فارس؛ معصومه آباد متولد 1341 در آبادان، عضو شورای شهر تهران و نویسنده کتاب «من زنده‌ام» است که در تیرماه 1392 منتشر شد. وی 33 روز پس از آغاز جنگ تحمیلی در 23 مهر 1359 به همراه سه زن دیگر در حال مأموریت هلال احمر، در جاده ماهشهر به آبادان به اسارت نیروهای عراقی درآمد و سه سال و شش ماه بعد در تاریخ اول اردیبهشت 1362 آزاد شد.