به گزارش افکارنیوز،

سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورشدر جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران کل و معاونان پشتیبانی سراسر کشور با اشاره به اینکه نوروز 95 اسکانی متفاوت از سوی وزارت آموزش و پرورش به فرهنگیان ارائه شد، اظهار داشت: در بازدیدهای انجام شده توسط وزارت آموزش و پرورش مشاهده شد که امر خدمات‌دهی به فرهنگیان در اسکان نوروزی بسیار جدی گرفته شده بود و برای رفاه حال فرهنگیان مدارس با امکانات بیشتری تجهیز شد.

وی با اشاره به اینکه 681 پایگاه و 11 هزار مدرسه در مناطق و شهرستان‌ها، امر خدمات‌رسانی به زائران فرهنگی را بر عهده داشتند، تصریح کرد: تعداد کلاس‌های «ویژه» با رسیدن به عدد 3600 با چهار درصد رشد مواجه بود ضمن اینکه تعداد کلاس های سطح «الف» به عدد 3200 رسید که با پنج درصد رشد مواجه بود و کلاس‌های سطح «ج»  با 4900 با سه درصد رشد و کلاس‌های سطح «د» 2100 با دو درصد کاهش همراه بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: 105 هزار و 572 کلاس، 220مرکز آموزشی، 300 اردوگاه معاونت پرورشی و 50 پردیس دانشگاه فرهنگیان در ایام نوروز 95 قرار داشتند.

بطحایی افزود : در میزان پذیرش ها 80 درصد از فرهنگیان معادل با 862 هزار و 215 خانوار و 4 میلیون و 52 هزار و 411 نفر به میزان 10 میلیون نفرروز خدمت رسانی شد و 20 درصد پذیرش غیر فرهنگی معادل با 212 هزار خانوار و 998 هزار و 581 نفر که بالغ بر دو میلیون نفرروز بودند توسط پایگاه‌های فرهنگی خدمت رسانی شدند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص توزیع کارت های اعتباری خرید کالای با دوام برای فرهنگیان عنوان کرد: این کارت‌ها تنها مخصوص کارکنان رسمی و پیمانی آموزش و پرورش بوده و حداکثر سقف این کارت 60 میلیون ریال است.

وی افزود: نرخ سود این تسهیلات 12 درصد و زمان بازپراخت آن 24 ماهه تعیین شده است و در صورت عدم باز پرداخت مبلغ کارت هزینه آن از حقوق کارکنان کسر و با جریمه برای بانک واریز می‌شود.

بطحایی محصول‌های قابل خریداری با این کارت را مشخص شده از سوی سازمان صنعت و معدن و تجارت عنوان و خاطر نشان کرد: کالاهای قابل خریداری از این کارت کالاهای داخلی و دارای استاندارد است.