به گزارش افکارنیوز،

وکیل بابک زنجانی امروز از پایان یادداشت برداری حکم 318 صفحه‌ای متهم نفتی خبر داد و بر این اساس، روند تجدیدنظرخواهی وکلای متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی نسبت به رای صادره آغاز شد.

 

آغاز تجدیدنظرخواهی وکلای متهم نفتی نسبت به رای صادره + عکس

 

9دی ماه سال 92 بود که خبر بازداشت بابک زنجانی با نام کامل«بابک مرتضی زنجانی» در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت. غلامحسین محسنی اژه‌ای،سخنگوی قوه قضائیه در همان روز و در خصوص بازداشت زنجانی،گفت: «بابک زنجانی با توجه به مسائل و اتهامات وارده در هفته‌های اخیر از سوی مراجع قضایی بازداشت شد.»

پس از بازداشت این فرد، بررسی‌ها درباره دستیابی به نوع اتهامات این فرد و همچنین نحوه رسیدگی به این پرونده ادامه داشت تا اینکه مشخص شد بدهی نفتی عامل بازداشت بابک زنجانی بوده است. در خبرهای تکمیلی از سوی مسئولان قضایی و رسانه‌ها، آمده بود که این فرد پرونده‌اش از سوی سازمان بازرسی کل کشور تکمیل شده است و بر این اساس پرونده متهم نفتی مورد رسیدگی قرار گرفت.

 

آغاز تجدیدنظرخواهی وکلای متهم نفتی نسبت به رای صادره + عکس

 

دی ماه سال 93 بود که سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با خبرنگاران از صدور قرار مجرمیت بابک زنجانی خبر داد و گفت: قرار مجرمیت بابک زنجانی 2000 صفحه است و باید هر صفحه مطالعه شود و زمان می‌برد تا تائید شود و پرونده بسیار سنگین و شامل 209 جلد است که با ملزومات آن هر جلد 200 صفحه دارد.

بررسی پرونده بابک زنجانی ادامه داشت تا اینکه 11 مهر ماه سال گذشته جلسات محاکمه بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده فساد نفتی بر اساس کیفرخواست 237‌ای به صورت علنی و به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد  و دادگاه در بیست و شش جلسه و با حضور خبرنگاران به اتهامات این سه نفر رسیدگی کرد.

 در نهایت 16 اسفند ماه سال گذشته حکم این پرونده صادر و بابک زنجانی متهم ردیف اول، مهدی شمس متهم ردیف دوم و حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی به اعدام، رد مال و جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم شدند.

 

آغاز تجدیدنظرخواهی وکلای متهم نفتی نسبت به رای صادره + عکس

 

این حکم 16 فروردین ماه امسال در 318 صفحه به رسول کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی ابلاغ و یادداشت برداری از آن آغاز شد. (برای مشاهده مشروح خبر و تصاویر ابلاغ رای بابک زنجانی به وکیلش به اینجا مراجعه کنید)

رسول کوهپایه زاده امروز از پایان یاداشت برداری حکم موکلش خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه رای 318 صفحه بود قرار بر این شد که  از رای یادداشت برداری کنیم که در این راستا با هماهنگی دادگاه از 3 تایپیست استفاده شد.

وی ادامه داد: روز گذشته کار تایپ به اتمام رسید و طبق قانون از روز 22 فروردین به مدت 20 روز فرصت داریم که لایحه اعتراضی خود را تقدیم کنیم.

 

آغاز تجدیدنظرخواهی وکلای متهم نفتی نسبت به رای صادره + عکس

 

وکیل بابک زنجانی گفت: در مهلت مقرر قانونی لایحه اعتراضی تقدیم خواهد شد.