رئیس کل دادگستری سمنان از اجرای احکام دو نفر از مرتکبان جرائم سنگین مواد مخدر، بامداد امروز در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان سمنان، احمد سیاوش‏پور اظهار داشت: یکی از این مجرمان به نام " ع - ف "، ۲۷ ساله اهل شاهرود با جرم حمل و نگهداری بیش از ۱۵ کیلوگرم هروئین فشرده(کراک) اعدام شده است.

وی تصریح کرد: مجرم دیگر به نام " م - م "، اهل بوکان و با جرم حمل و نگهداری بیش از ۴ کیلو و ۹۴۰ گرم کراک اعدام شده که احکام آنها توسط دادگاه انقلاب اسلامی سمنان و شاهرود صادر و پس از طی تشریفات قانونی و تأیید در دادستانی کل کشور و موافقت ریاست قوه قضائیه، صبح امروز(پنجشنبه) در زندان مرکزی سمنان اجرایی شد.

رئیس کل دادگستری سمنان افزود: تقاضای عفو هر یک از متهمان در دو مرحله مطرح شده است که پس از انجام بررسی‏های لازم و عدم احراز شرایط، توسط کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی رد شد.

سیاوش‏پور اضافه کرد: اجرای قاطع و سریع احکام، خصوصا در جرائمی که ارتکاب به آن امنیت و حقوق بسیاری از شهروندان جامعه را به خطر می‏اندازد، از خواسته‏های همیشگی و به حق مردم شریف است.

دوشنبه این هفته نیز، رئیس کل دادگستری سمنان از اجرای احکام پنج نفر از مرتکبان جرائم سنگین مواد مخدر در این استان خبر داده بود.

سیاوش‏پور اظهار داشت: احکام اعدام پنج زندانی به جرم قاچاق مواد مخدر که در دادگاه انقلاب اسلامی سمنان مستقر در شاهرود صادر شده بود، بعد از تأیید در دادستانی کل کشور و طی تشریفات قانونی در زندان شاهرود اجرا شد.

وی ادامه داد: پرونده‏های قضایی این متهمان در دادگاه انقلاب اسلامی رسیدگی و با سیر مراحل قانونی و انجام تحقیقات قضایی، رای نهایی در خصوص این افراد صادر شد و پس از اعتراض متهمان، پرونده‏ها در دادستانی کل کشور نیز مورد بررسی مجدد و تائید قرار گرفت.

سیاوش‏پور با بیان اینکه هر کدام از این قاچاقچیان مواد مخدر دو بار تقاضای عفو کرده بودند، گفت: پس از انجام بررسی‌های لازم و احراز نشدن شرایط عفو و بخشودگی، در نهایت حکم متهمان صبح امروز به اجرا درآمده است.

نماینده قوه قضائیه در استان سمنان تصریح کرد: بیشترین جرائم مورد ارتکاب در سطح استان سمنان مربوط به مواد مخدر است و وجود بخش وسیعی از محور مواصلاتی شرق به غرب کشور در حوزه استحفاظی این استان نقش زیادی را در افزایش دستگیری مجرمان این بلای خانمان‏سوز در این استان دارد.