به گزارش افکارنیوز،

متخصصان در این روش به دنبال آن هستند تا مواد آلرژی‌زا را که در نانوذرات «زیست‌تخریب‌پذیر» مخفی شده‌اند وارد بدن کنند.

این روش مانع از آن می‌شود که سیستم ایمنی به مواد آلرژی‌زا حمله کند و می‌تواند حتی در درمان آلرژی‌ها یا آسم مرتبط با آلرژی موثر باشد.

«استفن میلر» نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه نورت وسترن آمریکا گفت: این یافته‌ها از دستیابی به روشی جدید، ایمن، موثر و طولانی مدت برای درمان بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی کشنده و آلرژی‌های غذایی حکایت دارد. همچنین ممکن است نیاز به استفاده از دارو را برای درمان آلرژی ریوی از بین ببرد.

در یک واکنش آلرژیک، سیستم ایمنی هر گونه مواد بی ضرر از مواد غذایی گرفته تا ذرات موجود در هوا را که تنفس می‌کنیم تهدید در نظر می‌گیرند و به آنها حمله می‌کند.

واکنش آلرژی به طور معمول شامل تولید هیستامین می‌شود و به آب ریزش بینی جاری شدن اشک از چشم‌ها و سرفه منجر می‌شود. همچنین در موارد جدی بیمار با علائم خطرسازی روبه‌رو شده که به درمان فوری نیاز دارد.

در این روش آنتی‌ژن‌های گرفته شده از مواد آلرژی‌زا داخل نانو ذرات حفاظتی ساخته شده از عناصر زیست‌تخریب‌پذیر قرار داده می‌شوند. محققان آمریکایی نانوذرات را وارد جریان خون موش‌ها کردند. زمانی که نانوذرات حاوی مواد آلرژی‌زا وارد بدن می‌شوند سیستم ایمنی آنها را اسکن کرده اما به شدت معمول واکنش نشان نمی‌دهد.

در واقع در این روش به جای آنکه سیستم ایمنی حالت تهاجمی به خود بگیرد شرایطی به وجود می‌آید که مواد آلرژی‌زا یا آنتی ژن‌ها عامل خطرزا به حساب نمی‌آیند.

به گزارش مدیکال دیلی، متخصصان معتقدند با گذشت زمان آنتی‌ژن به سیستم ایمنی کمک می‌کند که تحمل بیشتری در برابر مواد غذایی آلرژی‌زا پیدا کند.