سرپرست پليس فتا انتظامي سيستان و بلوچستان در خصوص شيوه جديد کلاهبرداري اينترنتي هشدار داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمود پارسا افزود: با وصول پرونده‌ای تحت عنوان کلاهبرداری اینترنتی از یک شهروند زاهدانی مبنی بر پرداخت بدهی قبض تلفن همراه به شماره شناسه مشخص از طریق ارسال پیامک موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی نسبت به پرداخت قبض از طریق دستگاه خودپرداز اقدام کرده و در فاصله کوتاهی با دریافت پیامک واقعی شرکت مخابرات متوجه عدم پرداخت قبلی شده است که با مراجعه به شرکت مخابرات مشخص می‌شود، شناسه قبض پرداخت شده متعلق به شماره همراه اول در استانی دیگر بوده است.

سرهنگ پارسافر ادامه داد: کارشناسان این پلیس با کار تخصصی و فنی پی بردند ارتکاب جرم با استفاده از شبکه اینترنت توسط شخصی در استانی دیگرصورت گرفته است.

سرپرست پلیس فتا انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: کلاهبرداری اینترنتی که بعضا در قالب ارسال پیامک نیز ممکن است صورت بگیرد، از جمله اقداماتی است که امروزه مورد توجه کاربران مختلف اینترنت قرار گرفته و لازم است مردم به این موضوع توجه ویژه داشته باشند که مطالب فریبنده در پستهای الکترونیکی آنها و سایتهای اینترنتی و حتی ارسال پیامک‌های به ظاهر عادی، موجب انحراف ذهنی و فریب آنها نشود و در خصوص صحت و سقم این گونه پیامک‌ها بررسی و دقت بیشتری کند.

براساس اين گزارش؛، تلاش جهت شناسايي و دستگيري متهم ادامه دارد.