رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) فردوس از دو برابر شدن مبلغ مستمری مددجویان این نهاد در دولت نهم و دهم خبر داد.

به گزارش فارس از فردوس، علیرضا پاکدل ظهر امروز در جمع مددجویان نمونه فردوس اظهار داشت: خدمت‌رسانی به مددجویان کمیته امداد و همچنین اقشار کم درآمد جامعه در دولت نهم و دهم افزایش چشمگیری یافته است.

وی گفت: میزان مستمری مددجویان امداد در دولت‌های گذشته بسیار ناچیز و مبلغ ۱۰ هزار تومان بود که در دولت نهم این مبلغ به ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

پاکدل تصریح کرد: مبلغ مستمری مددجویان کمیته امداد از ابتدای انقلاب تا قبل از دولت نهم ثابت بود و هیچ افزایشی نداشت و در دولت نهم و دهم این مبلغ ۲ برابر شده است.

رئیس کمیته امداد فردوس یادآور شد: این نهاد با همکاری مردم نیکوکار نسبت به ارائه خدمات حمایتی و فرهنگی در راستای ارتقای سطح زندگی، تامین خوداتکایی، تقویت و رشد ایمانی و حفظ کرامت انسانی نیازمندان تلاش می‌کند.

وی اجرای طرح شهید رجایی، طرح مددجویی، خدمات موردی، پرداخت اجاره و ودیعه مسکن، پرداخت وام کارگشایی، پرداخت جهیزیه و هدیه ازدواج، بیمه اجتماعی روستائیان را از جمله خدمات حمایتی کمیته امداد برشمرد.

پاکدل گفت: کمیته امداد امام علاوه بر انجام خدمات حمایتی، خدمات عمرانی، فرهنگی و آموزشی، درمانی، اشتغال و خودکفایی را نیز به جامعه هدف خود ارائه می‌کند.

رئیس کمیته امداد فردوس افزود: در حال حاضر تعداد ۱۵۰۰ خانوار با جمعیت بیش از ۳ هزار نفر از جمعیت شهرستان زیر پوشش خدمات امداد قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه مددجویان زیر پوشش کمیته امداد از اقشار کم درآمد جامعه به حساب می‌آیند، تصریح کرد: مستمری ماهیانه مددجویان بسیار کم و کفاف هزینه‌های بالای زندگی آنان را نمی‌کند.

پاکدل از افزایش میزان مستمری مددجویان کمیته امداد خبر داد و یادآور شد: به منظور حمایت بیشتر از خانواده‌های زیر پوشش این نهاد، به زودی میزان مستمری ماهیانه مددجویان افزایش می‌یابد.

رئیس کمیته امداد فردوس گفت: با هدف ایجاد اشتغال و خودکفایی از سال گذشته تاکنون تعداد ۱۳ مورد وام از محل منابع امداد به مبلغ ۷۱۲ میلیون ریال و تعداد ۱۱۹ وام از محل تسهیلات بانکی به مبلغ ۷۵۲ میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد شهرستان فردوس پرداخت شده است.