فرماندار دیاله اقلیم کردستان عراق گفت: باید سطح روابط دوستی بین ایران و اقلیم کردستان عراق حفظ شود.

به گزارش فارس از ارومیه کرمانچ عزت سلیمان عصر امروز با حضور در ارومیه و شرکت در آیین افتتاح پایانه مرزی تمرچین و پایانه مرزی سرو، اظهار داشت: حفط امنیت نظام را مثل حفظ امنیت خودمان می دانیم.

وی با بیان اینکه همانطور که اقلیم کردستان در تامین و سلامت مرزهای ایران در تلاش است ایران نیز باید در تامین امنیت مرزهای اقلیم کردستان در تلاش باشد، تصریح کرد: مسئولان ایران، امنیت اقلیم کردستان عراق را همچون امنیت کشور خود بدانند.

این مسئول به ناآرامی‌هایی که در مرزهای بین ایران و عراق وجود داشت اشاره کرد و افزود: امید است دوستی و رفاقت بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق بیشتر از این حفظ شود.

عرت سلیمان بر تداوم این ارتباط‌ها تاکید کرد و گفت: امید است راه گفت‌وگو این مشکلات در آینده پیش نیاید.

فرماندار دیاله در اقلیم کردستان عراق ‌خاطرنشان کرد: مردم اقلیم کردستان عراق از زمان های بسیار دور ارتباط و ‌مراودات بسیار خوبی با هم داشتند و زمانی که رژیم عراق با مردم این کشور بدرفتاری می‌کرد ایران ما را با آغوش باز پذیرفت.

عزت سلیمان اعلام کرد: مردم اقلیم کردستان عراق هرگز الطاف ایران را هرگز از یاد نخواهند برد.

وی با بیان اینکه مردم دو کشور نباید در کشورهای همدیگر احساس غربت کنند، ابراز داشت: اقلیم کردستان عراق همیشه دوست دارد رابطه دوستانه و بردارانه خود را با جمهوری اسلامی ایران حفظ کند.

فرماندار دیاله اقلیم کردستان عراق با قدردانی از اقدامات دولت ایران در تجهیز پایانه مرزی تمرچین، اضافه کرد: از نظر اقلیم کردستان نیز مرز تمرچین از مرزهای مهم و با اهمیت است و بر این اساس اقلیم کردستان عراق بیشترین اعتبارات خود را در زمینه راهسازی در مرز حاج عمران در نظر گرفته است.

عزت سلیمان بر افزایش سطح تبادلات تجاری بین این دو کشور تاکید کرد و افزود: باید زمینه تبادلات بین ایران و عراق بیشتر از این فراهم شود.