به گزارش افکارنیوز،

ابراهیم خدایی در خصوص وضعیت اعمال سوابق تحصیلی در کنکور با توجه به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از رای دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال سهم سوابق تحصیلی در کنکور، بحث حل مشکل و ایجاد روش اجرایی در این رابطه مطرح شد. 

وی افزود: مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوبه سال 92 را طی روزهای اخیر در دستور کار قرار داد و کلیات آن تصویب شد.

رئیس سازمان سنجش گفت: پس از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو، در روز یکشنبه هفته آینده (19 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی بررسی جزئیات این طرح را در دستور کار قرار خواهد داد.

خدایی مطرح کرد: در اصلاحیه قانون سنجش و پذیرش دانشجو بحث سوابق تحصیلی مجددا بازتعریف شده است، در قانون قبلی سوابق تحصیلی 3 سال دوره متوسطه مدنظر بود  اما هم‌اکنون علاوه بر آن سوابق تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی نیز مدنظر است و تعداد کامل دروس به تعدادی از دروس تغییر یافته است.

وی ادامه داد: به شورای سنجش و پذیرش دانشجو اجازه داده شده است، سهم سوابق تحصیلی را به تدریج و براساس تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات نهایی افزایش دهد. همچنین آموزش و پرورش به جبران سوابق تحصیلی برای افرادی که تقاضای جبران را دارند، مکلف شد حفاظت و امنیت امتحانات نهایی باید افزایش یابد.

رئیس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: یکشنبه هفته آینده با بررسی جزئیات سهم سوابق تحصیلی در کنکور تعیین تکلیف می‌شود تا بدانیم چه مسیری را باید پیش برویم.