به گزارش افکارنیوز،

احمد آریایی نژاد درباره آمارهای ارایه شده مبنی بر اینکه هر 2 ساعت یک ایرانی در انتظار عضو می میرد، گفت: اگر خانواده بیماران مرگ مغزی اقدام به اهدای عضو کنند دیگر هیچ بیمار نیازمندی سال ها در صف انتظار دریافت عضو جان خود را از دست نمی دهد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت گسترش فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی از سوی رسانه ها تاکید کرد و گفت: بی توجهی نسبت به اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی موجب شده تعداد زیادی از این افراد بدون اهدای عضو به خاک سپرده  شوند.

آریایی‌نژاد با هشدار نسبت به فروش اعضای بدن در کشور بر ضرورت ارائه راهکارهای موثر برای جلوگیری از این معضل تاکید کرد و گفت: علل فروش اعضای بدن در  کشور از سوی مسئولان باید ریشه یابی شود.

وی با تاکید بر اینکه فروش اعضای بدن در کشور ریشه در مشکلات اقتصادی و فقر دارد، افزود: بی توجهی به بحث تولید داخل، اشتغال و  فاصله طبقاتی نیز مزید بر علت شده است؛  البته برخی از کسانی که به فروش اعضای بدن روی می آورند افرادی هستند که کار برای آنها افتخار نیست و دنبال پول های یک شبه هستند اگر چه برخی دیگر نیز از روی ناچاری به فروش اعضای بدن روی می آورند.

آریایی‌نژاد به خانه ملت گفت: بهتر است دولت افرادی که برای گذران  زندگی اقدام به فروش اعضای بدن خود می کنند را شناسایی و مورد حمایت قرار دهد تا این معضل  به طور کامل در کشور برچیده و به یک روند و عادت تبدیل نشود.

وی بر ضرورت شناسایی و برخورد جدی با دلالان اعضای بدن تاکید کرد و افزود: متاسفانه دلالی در همه جای کشور رخنه کرده و به نوعی درآمد بدون زحمت در کشور باب شده است؛ اکثر دلالان واسطه‌هایی هستند که بدون تولید، پول بیشتری کسب می‌کنند و در واقع این معضل درحال حاضر در کشور از آفت های بزرگ کسب و کار محسوب می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادامه داد: نیاز است که دولت با اهتمام ویژه ریشه فقر اقتصادی و دلالی را در تمامی زمینه ها در کشور بخشکاند.