ماموران مبارزه با جرائم خاص و رايانه آگاهي يزد، فردي را كه با فروش سكه هاي تقلبي مبلغ يك ميليارد و ۲۰۰ ميليون ريال كلاهبرداري كرده بود دستگير كردند.
به گزارش افکار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس به دنبال چندین مورد کلاهبرداری در یزد از طریق فروش سکه های تقلبی و در پی کسب خبری مبنی بر اینکه شخصی از استان لرستان(شهرستان ازنا) با یکی از کسبه بازار یزد تماس و قصد فروش سکه های طلا به نامبرده را دارد؛ ماموران آگاهی یزد بلافاصله با توجه به حساسیت موضوع با مقام قضائی هماهنگ کردند.
ماموران با انجام اقدامات پلیسی به همراه کسبه فوق(خریدار سکه) به شهرستان ازنا مراجعه کردند و ضمن هماهنگی با پلیس آگاهی ازنا با یکسری کار پلیسی طی عملیات غافلگیرانه یکی از کلاهبرداران به نام مسعود ۲۱ ساله را دستگیر کردند.
متهم توسط کارآگاهان آگاهی به یزد منتقل شد و در شهر یزد تعدادی از مالباختگان که توسط نامبرده از آنها کلاهبرداری شده بود به اداره آگاهی دعوت شدند.
مواجهه حضوری مالباختگان با متهم صورت گرفت و مالباختگان اظهار داشتند: متهم به بهانه فروش سکه ما را به لرستان می کشاند و با موتورسیکلت به داخل کوه می برد و پس از نشان دادن تعدادی سکه واقعی ما را فریب می داد و سپس تعداد زیادی سکه تقلبی به ما می فروخت.
با تحقیقات پلیس محرز شد تاکنون از مالباختگان مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال توسط متهم دستگیر شده و همدستانش کلاهبرداری شده است.
با تشکیل پرونده و حکم قضایی نامبرده با قرار قضایی روانه زندان شد، تحقیقات بیشتر جهت دستگیری همدستانش ادامه دارد.