به گزارش افکارنیوز،

علی زمانی برنامه ریز و مشاوره تحصیلی درباره روشهای کاهش اضطراب دانش آموزان در زمان امتحانات، گفت: همه افراد هنگام امتحان دچار اضطراب و نگرانی می شوند و این امری کاملا طبیعی است که وجود آن باعث انگیزه بیشتر برای انجام بهتر کار است. اما نکته مهم، نحوه برخورد و کنترل کردن این اضطراب ها در زمان امتحانات است.

 

وی افزود: قبل از هرچیز لازم است والدین این نکته را به فرزندان خود یادآور شوند که اگر امتحانشان را خوب ندادند، دنیا به آخر نرسیده است و می توانند آن را جبران کنند.

 

زمانی ادامه داد: دانش آموزان نیز بهتر است قبل از ورود به جلسه امتحان از پرسیدن سوالات درسی از یکدیگر اجتناب کنند چرا که این کار باعث افزایش اضطراب شده و تمرکز آنها را به هم خواهد زد.

 

وی تصریح کرد: معمولا پس از پایان امتحان نیز دانش آموزان سوالات امتحانی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و در مورد آن صحبت می کنند که این کار می تواند روی امتحانات بعدی آنها تأثیر منفی بگذارد. بهتر است پس از اتمام هر آزمونی، آن را فراموش کرده و برای امتحان بعدی آماده شوند.

 

زمانی در پایان گفت: بهتر است در مدت برگزاری امتحانات، والدین، فضایی آرام و دور از دلهره را برای فرزندانشان تأمین کنند و شادی و شوخی را نیز فراموش نکنند.