به گزارش افکارنیوز،

الهه راستگو عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در دیدار  مردمی با جمعی از شهروندان منطقه 12 ضمن عرض تبریک نیمه شعبان و سالروز آزاد سازی فتح خرمشهر، دفاع مقدس را یکی از بزرگترین رخدادهای حماسی کشور عنوان کرد و اظهارداشت: همانگونه که معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره)  بیان فرمودند فتح خرمشهر نه فتح تنها خاک بلکه فتح ارزشهای اسلامی بود.

وی  امنیت و آرامش ایجاد شده در کشور  را مرهون حماسه آفرینی ایثارگران در جنگ تحمیلی هشت ساله عنوان کرد و افزود: اگرچه هر روز مقاومت و ایثار در طول این هشت سال ستودنی است و رشادت حماسه سازان آن هیچگاه فراموش نمی شود اما فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس به گواه  تئوری پردازان نظامی از  تاثیر و ارزش بیشتری برخوردار بود چراکه درصورت عدم آزادسازی خرمشهر شاید امروز با نتیجه دیگری از جنگ مواجه بودیم.

رییس ستاد توان فزایی و حمایت از فعالیت سازمانهای مردم نهاد شهر تهران پیام مقاومت رزمندگان و مردم خرمشهر  را حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: این مردم با حداقل امکانات و گذشتن از جان و مال خود به دفاع پرداختند تا پس از جنگ در آسایش زندگی کنند.

وی  در ادامه به مشکلات مردم خرمشهر اشاره کرد و افزود:  اگرچه برخورداری از ظرفیت های اقتصادی و تجاری این شهر را در گذشته  نسبت به دیگر بخش های کشور  آباد و خرم تر ساخته بود اما می بینیم امروز  از آن خرمی و آبادانی خبری نیست.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران وضعیت امروز خرمشهر را  مغایر با دستور امام (ره) مبنی براینکه این شهر بهتر از گذشته ساخته شود دانست و افزود: خرمشهر از پتانسیل های اقتصادی نظیر صنایع پتروشیمی، دریایی، فولاد و نفت فراوان برخوردار است و این در حالی است که مردم این شهر امروز  از حداقل  امکانات معیشتی و رفاهی برخوردار نیستند و در بسیاری از بخش ها همچنان چهره جنگ زده  شهر  را به دلیل عدم توان مالی مردم در باز سازی آن شاهدیم.

راستگو با بیان اینکه برنامه ریزی و توجه  مسئولین به  موقعیت جغرافیایی خرمشهر و آبادان و  همچنین ظرفیت های ارتباطی و اقتصادی این بخش در آمد چند صد میلیارد دلاری  تنها در بخش ترانزیت کالا برای مردم منطقه و کشور  را به دنبال خواهد داشت افزود:  راه اندازی منطقه آزاد تجاری  اروند  نیز  سود آوری بالغ بر سیصد میلیون دلار  را  بنا به نظر کارشناسان برای کشور  رقم خواهد زد.

اتکا مردم خرمشهر به درآمد کمیته امداد قابل پذیرش نیست

وی بیکاری بیش از نیمی از مردم خرمشهر  را  با توجه به  ظرفیت اقتصادی  و گردشگری منطقه، غیر قابل توجیه خواند و افزود:  قابل پذیرش نیست که مردم خرمشهر علی رغم ایثارگری و مقاومت در جنگ تحمیلی امروز از حداقل در آمد شهر خود برخوردار نباشند و برای گذران زندگی متکی به دریافت مبلغی ناچیز از کمیته امداد شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه وضعیت امروز خرمشهر بیانگر عدم برنامه ریزی صحیح مسئولان در طول سه دهه گذشته و عمل به تعهدات خود بوده است خاطر نشان کرد: امیدوارم روزی برسدکه خرمشهر را خرم ببینیم.