به گزارش افکارنیوز،

اسماعیل دوستی در تذکر پیش از دستور دویست و شصت و یکمین جلسه شورا با اشاره به اینکه در مجلس نیز وقتی طرح و لایحه ای مطرح می شود یک مخالف دارد و یک موافق، تصریح کرد: درباره لایحه صیانت از باغات تهران، هیچکس مخالف نبود. فقط ما گفتیم قانون قبلی بالادستی و مصوبه شورای انقلاب است و از سن و پایه و پلاک درخت را در دل خود دارد.

وی ادامه داد: ما گفتیم که این طرح آورده شده ضعیف هستند، جالب است که خود آقایان حقانی و حافظی نیز به بررسی مجدد این طرح رای دادند. نمی شود که خودتان به ضعف قانون رای دهید و بیرون از جلسه مصاحبه کنید. این چه عوام فریبی است که راه انداخته اید.

این عضو شورا با اشاره به اینکه در تصاویر ضبط شده دستان جفت این نمایندگان بالا بوده است، رفتار این دو نماینده را متناقض دانست و افزود: این رفتارها خیلی بد است. در فضای مجازی اعلام می کنید «آی مردم تهران این 5 نفر را بشناسید» سوال من این است. کی، کجا، کو؟این حرف ها چیست که می گویید.

دوستی با یادآوری اینکه شک نکنید اگر من را تضعیف کنید خودتان تضعیف می شوید، خاطر نشان کرد: مواظب کارشناسان تان باشید مریض هستند. وقتی خودتان رای داده اید این رفتارها چه معنایی دارد؟

نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا با بیان اینکه 3 سال شهردار منطقه بوده است و دستوراتی دارم که نگذاشته ام حتی یک درخت قطع شود، گفت: درسه سالی که شهردار منطقه بودم، دستوراتی روی کاغذ سیگار داشتم که باغ فلانی را قطع کنید و اجازه ساخت و ساز دهید اما من اجازه قطع درخت ندادم و بعد همین موضوع باعث عزل من شد. حالا آن ها شده اند حامی درخت ما شدیم ضد درخت.

دوستی ادامه داد: نکته دوم این است که همه ما اعتقاد داریم که سوم خرداد یک روز به یادماندنی و ابدی است که از ذهن ها خارج نمی شود و هرکسی تلاش کند این روز را از ذهن نسل جوان خارج کند خیانت می کند.

وی با تاکید بر اینکه معتقدم همان طور که آقای دنیامالی گفتند یک کار نو و جدید و بزرگی در اجرای طرح نگارخانه ای به وسعت یک شهر صورت گرفته است، ادامه داد: در تهران که تردد کردم از خرمشهر بارها تصاویری دیدم. البته اگر اجرای این طرح بعد از فصل شعبانیه و فتح خرمشهر بود شاید بهتر بود.

دوستی همچنین از افتخارآفرینی شهاب حسینی و اصغر فرهادی در جشنواره کن تقدیر کرد و گفت: اینکه این دو هنرمند برای ایران افتخار آفریدند، بسیار مهم است. لحظه ای که شهاب حسینی در پشت تریبون گفت الهی شکر، بی شک این واژه در آنجا بسیار پرمعنا است. امیدوارم که هر روز جمهوری اسلامی در سراسر جهان افتخار بیافریند.