به گزارش افکارنیوز،

علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در واکنش به خبر « هاشمی: برخی در دانشگاه آزاد حقوق نمی‌گیرند/25 میلیون تومان حقوق ناقابل یک مدیر استانی+سند» تأکید کرد که این دانشگاه شهریه دریافتی از دانشجویان را امانت می‌داند و هزینه کردن آن غیر از موارد قانونی و ضروری را بر نمی‌تابد.

 

وی درباره فیش حقوقی منتسب به یکی از مدیران این دانشگاه گفت: تمام پرداخت‌ها به کارکنان و اعضای هیات علمی و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی شفاف و بر اساس مصوبات هیات امنا و مقررات انجام می‌شود.

 

علوی فاضل با بیان اینکه انعکاس همه پرداخت‌های اشخاص در فیش حقوقی آنها نشان از انجام کار قانونی و تابع ضوابط و مقررات و شفاف در دانشگاه است، خاطرنشان کرد: ممکن است به صورت موردی مبالغی تحت عنوان مابه التفاوت حقوق و مزایای چند ماه یا سال به یکباره جمع شده و بصورت عددی قابل توجه در فیش حقوقی مدیران درج شود.

 

وی گفت: پرداخت‌های غیر مستمر و موردی همچون بازخرید سنوات و مرخصی استفاده نشده یک یا چند سال، حق التدریس چند ترم، حق الزحمه پایان نامه و رساله دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی که بعضا مربوط به چندین ترم است، حق التحقیق بابت اجرای طرح‌های پژوهشی مصوب که چندین ماه یا سال اجرای آنها به طول می انجامد ممکن است سالی یکبار محاسبه و جمع شده و یک جا در فیش حقوقی یک ماه به حساب فرد واریز شود.

 

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این شرایط این شبهه ایجاد می‌شود که این مبلغ هر ماه به عنوان حقوق مستمر به یک نفر پرداخت می‌شود، در حالی که اگر این مبلغ به تعداد ماه‌هایی که این حق الزحمه دریافت نشده است تقسیم شود مبلغ اندکی می‌شود و به هیچ عنوان اینگونه پرداخت‌ها مستمر و ماهیانه نیست.

 

وی گفت: ناآگاهی در خصوص نحوه محاسبه حقوق اعضاء هیات علمی موجب می‌شود تا کسانیکه بدنبال غیرواقعی نشان دادن حقوق مدیران دانشگاه هستند سوءاستفاده کرده و در جهت تخریب دانشگاه آزاد اسلامی و چهره مدیران این دانشگاه اقدام کنند.

 

علوی فاضل تاکید کرد: به طور مستمر بررسی های دقیق مالی توسط معاونت اداری مالی، خزانه دار و حسابرس دانشگاه انجام می شود و اگر در این بررسی ها ثابت شود که مبلغ دریافتی هر شخصی در دانشگاه خارج از مقررات بوده علاوه بر استرداد آن با شخص متخلف برخورد خواهد شد.