به گزارش افکارنیوز،

سردار کمال هادیانفر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص ارائه توضیحاتی درباره حمله هکرهای عربستانی به سایت‌های ایرانی در تشریح پیگیری‌های پلیس اظهار کرد: در تاریخ 4 خرداد امسال حمله سایبری از سوی سه کشور با محوریت هکرهای عربستانی به سایت‌های ایرانی توسط پلیس فتا رصد شد که در این حملات سایت مرکز آمار مورد هدف قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هکرهای حمله کننده به این سایت در لول متوسط قرار داشتند، افزود: حمله انجام شده به این سایت از نوع حمله «دی‌فیس» بود که از نظر فنی چندان ارزشمند نیست و فقط لوگو و یا صفحه اصلی سایت را تغییر می‌دهد.

هادیانفر در خصوص شناسایی شدن هکرهای حمله کننده به این سایت نیز گفت: این هکر تحت عنوان داعس به سایت مرکز آمار حمله‌ور شد که متاسفانه در برخی رسانه‌ها به اشتباه عنوان داعش به عنوان اصلی این حملات ذکر شده بود.

رئیس پلیس فتا با تاکید بر اینکه به دنبال اقدامات پلیس فتا چند هکر اصلی این حمله شناسایی شدند، افزود: پس از شناسایی آی‌پی هکرهای مذکور، و شناسایی محل این آی‌پی‌ها در کشور عربستان، گزارش موضوع از طریق پلیس اینترپل به کشور عربستان و پلیس سایبری این کشور اعلام شد تا پیگیری‌های لازم برای دستگیری این افراد که دست به اقدام مجرمانه زدند انجام شود. 

هادیانفر ادامه داد: در حال حاضر هیچ دلیل و مدرکی مبنی بر اینکه کشور عربستان در پس این حملات قرار داشته وجود ندارد و به نظر می‌رسد این دو سه هکر سابقه‌دار شخصا دست به این حملات زدند.

* حمله به 8 سایت  توسط هکرهای سعودی و ایرانی

وی در ادامه سخنانش افزود: در مجموع از تاریخ 4 تا 8 خردادماه 8 سایت ایرانی مورد حمله قرار گرفتند که دو سایت مورد هدف با منشأ داخلی توسط هکرها آسیب دیدند و 6 سایت دیگر با روش دی‌فی مورد حمله قرار گرفتند.

رئیس پلیس فتای کشور خاطرنشان کرد: خوشبختانه سطح حملات این هکرها گسترده نبود و هیچ اطلاعاتی از بانکهای اطلاعاتی این سایت به سرقت نرفته است.

وی در پاسخ به تسنیم عنوان کرد: از میان سایت‌های مورد حمله چند سایت قوه قضائیه نیز در لیست سایت‌های هدف قرار داشتند.

* حمله هکرها به سایت‌های سعودی حمله سازمان یافته نبوده

هادیانفر در پاسخ به سوال دیگر تسنیم در خصوص انجام اقدام متقابل در حک چند سایت عربستانی توسط هکرهای ایرانی گفت: هیچ کار سازمان یافته‌ای از سمت کشورمان برعلیه سایت‌های کشور عربستان صورت نگرفته و احتمال دارد هکرهایی که دست به این اقدام زدند در اقدامی احساسی به سایت‌های عربستانی حمله کرده باشند. همچنین ممکن است هکرهای حمله کننده به این سایت‌ها با زامبی کردن آی‌تی‌های ایرانی به سایت‌های عربستانی حمله کرده باشند.

وی در ادامه به تسنیم گفت: به دنبال حملات هنوز هیچ گزارشی از سوی پلیس عربستان به دست ما نرسیده است.