به گزارش افکارنیوز،
ابوالفضل قناعتی عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران؛ با اشاره به آخرین وضعیت پرونده سه هزار متری ملک محله پارک وی اظهار داشت: پرونده به منطقه ارجاع داده شده، به همین دلیل باید نسبت به تخریب پروژه اقدام شود.

 

وی با بیان این که اگر مالک به رای صادر شده اعتراض و درخواست تجدید نظر کند، پرونده مجددا بررسی خواهد شد، افزود: دو عضو شورا بر این باورند که این پروژه باید تخریب شود اما بنده بر این عقیده ام که مالک باید جریمه شود.

 

قناعتی با تاکید بر این که با تخریب این پروژه ساختمانی به ملک های که در همسایگی پروژه قرار دارند، آسیب می رسد، گفت: بدون شک با تخریب این پروژه مصالح ملی که سرمایه های کشور هستند، از بین می رود.

 

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که طبق ماده 7 قانون باید با افرادی که در تخلفات سکوت می کنند، برخورد کرد، تصریح کرد: اگر در گذشته با متخلفان پاساژ علاالدین و غیره برخورد می شد، شاید شاهد تخلفات بزرگتری مانند پروژه پارک وی نمی شدیم.
 
وی با تاکید بر این که شورای شهر، شهردار ناحیه را احضار کرده است، گفت: شهردار ناحیه تایید کرده که در این پروژه تخلف شده به همین دلیل بیان داشته که شورا هر تصمیمی بگیرد آن را اجرا خواهد کرد.

 

گفتنی است که بر اساس بررسی هایی انجام شده از سوی کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر، تخلف سه هزار متری در محله پارک وی اتفاق افتاده به همین دلیل بعد از بررسی در کمیسیون ماده 100 مبلغ 200 میلیارد تومان جریمه برای این تخلف در نظر گرفته شده است. 

 

لازم به ذکر است که مجوز صادر شده برای این ساختمان ۱۸ هزار متر مربع بود که مالک ۲۱ هزار متر مربع ساخت و ساز کرده و ۳ هزار متر مربع اضافه تراکم داشته است. همچنین ۱۶ هزار متر مربع تخلف تغییر کاربری از مسکونی به اداری در این ملک اتفاق افتاده است.