به گزارش افکار به نقل از مهر، به زودی می‌توان در نقاط مختلف جهان شاهد رویش خانه‌های قوطی حلبی در گوشه و کنار شهرها بود زیرا «الکساندر مرگولد» از شرکت معماری فیلادلفیا با توجه به کمبود خانه‌های مسکونی ارزان قیمت در سرتاسر آمریکا ایده‌ای خلاقانه را به منظور ساخت خانه‌های پیش ساخته ارائه کرده که به قوطی حلبی‌های ذکر شده ربط دارند.

ایده وی ساختن خانه هایی پیش ساخته با استفاده از سوله‌های خشک کن کشاورزی است که برای خشک کردن دانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این خانه‌های قوطی مانند که مرگولد از آنها به عنوان نماد چشم اندازهای آمریکایی یاد می‌کند به راحتی قابل خریداری و قابل نصب بوده و فضایی در حدود ۱۸۶ متر مربع را برای زندگی در اختیار افراد قرار خواهد داد.

خانه‌های قوطی شکل یک یا دو طبقه خواهند داشت و فرد می‌تواند گلخانه سقفی یا انباری را به صورت انتخابی برای آنها سفارش دهد. همچنین امکان اتصال پیدا کردن قوطی‌ها به یکدیگر نیز وجود داشته و فرد می‌تواند متناسب با زمینی که در آن قصد ساختن خانه دارد، چند دستگاه از این خانه‌های پیش ساخته قوطی شکل را خریداری و نصب کند.بر اساس گزارش «سی. ان. ان»، این طرح خلاقانه تا کنون توجه مشتریانی از نبراسکا تا کانادا را به خود جلب کرده است و شرکت معماری فیلادلفیا نیز هم اکنون در حال مطالعه بر روی ایده استخرهای درون قوطی به سر می‌برد.