به گزارش جام جم آنلاین،ماموران كلانتري ۱۴۰ باغ فيض در دهم شهريور ماه سالجاري از طريق مركز فوريتهاي پليسي ۱۱۰ در جريان وقوع يك فقره حريق عمدي در يك مغازه ساندويچ فروشي در ميدان پونك قرار گرفتند كه بلافاصله عوامل گشت كلانتري در محل حاضر شدند.

با حضور ماموران در محل و انجام اقدامات مقدماتی مشخص شد که صاحب ۲۹ ساله مغازه که «حسین» نام داشت دچار سوختگی شدید شده که بلافاصله مراتب به اورژانس اعلام و فرد مصدوم به بیمارستان انتقال پیدا کرد.

در حالی امدادگران اورژانس در حال انتقال «حسین» به بیمارستان بودند، وی پرده از راز حریق عمدی مغازه‌اش برداشت و فردی به نام «مهدی» را که به عنوان پیک موتوری در مغازه‌ کار می‌کرد را به عنوان متهم به ماموران معرفی کرد وگفت: مهدی با پاشیدن بنزین به داخل مغازه و کشیدن کبریت اقدام به آتش زدن مغازه کرد.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره شانزدهم با حضور در محل وقوع حادثه به تحقیق از شاهدان صحنه پرداختند و در بررسی‌های اولیه و با راهنمایی یکی دیگر از کارگران این ساندویج فروشی که صاحب مغازه، مهدی را به خاطر مزاحمت‌هایی که برای مشتریان خانم ایجاد می‌کرد اخراج کرد و حتی قبل از اخراج شدن مهدی از مغازه میان آنها درگیری ایجاد شد.

کارآگاهان در بررسی دریافتند، هنوز ۲۰ دقیقه‌ای از اخراج مهدی نگذشته بود که او مجددا به مغازه برگشته و پس از شکستن شیشه مغازه یک سطل بنزین را به داخل مغازه پاشید که بیشتر بنزین بر روی صاحب مغازه ریخته و سپس با روشن کردن کبریت و انداختن آن به داخل مغازه، آنجا را به آتش کشید که کارآگاهان در ادامه رسیدگی به پرونده دریافتند متهم پس از آتش سوزی متواری شده است.

کارآگاهان با حضور در بیمارستان و در شرایطی که حسین بنا برنظر پزشکی قانونی دچار سوختگی ۸۰ درصدی در سطح بدنش شده بود ضمن تایید سخنان کارگ مغازه‌اش عنوان کرد که چندی پیش از طریق تماس تعدادی از مشتری‌های زن مغازه‌ام، متوجه شدم که مهدی برای آنها ایجاد مزاحمت کرده است به همین دلیل چندین بار به او تذکر دادم تا این‌که در روز حادثه نیز از طریق تماس یکی از مشتریان خانم با مغازه اطلاع پیدا کردم که مهدی برای او نیز مزاحمت ایجاد کرده است، برای همین او را از مغازه اخراج کردم که ناگهان پس از گذشت دقایقی مهدی شیشه‌های مغازه را با سنگ شکست و با پاشیدن بنزین مغازه را به آتش کشید.

در شرایطی که کارآگاهان تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار خود قرار داده بودند و در طول تحقیقات خود نیز بسیاری از محل‌های احتمالی و یا مخفی شدن متهم را مورد شناسایی قرار داده و آنها را تحت مراقبت‌های خود قرار داده بودند، کارآگاهان اطلاع یافتند که «حسین» بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست داد.

با توجه به فوت حسین که برابر نظریه پزشکی قانتونی ناشی از شدت سوختگی ناشی از آتش سوزی عمدی روز حادثه بود، پرونده به دستور بازپرس پرونده برای ادامه تحقیقات و دستگیری متهم به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

در حالی که تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی مخفیگاه «مهدی» ادامه داشت در۲۹ شهریور ماه، یکی از شهروندان به ایستگاه پلیس میدان پونک، مراجعه و به مأموران اعلام کرد که «مهدی» هم اکنون در «خیابان همیلا» در حال تردد است که نهایتا متهم قبل از هرگونه اقدام برای متواری شدن دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

اعتراف متهم

با انتقال این متهم ۲۶ ساله، بلافاصله تحقیقات از متهم آغاز و در اظهارات اولیه خود با وجود اعتراف صریح به آتش زدن مغازه منکر هرگونه اقدام به قتل شد؛ متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: پس از آنکه شیشه را شکسته و مغازه را به آتش کشیدم، حسین و مسعود که هر دو در داخل مغازه بودند، به سرعت از مغازه خارج و مالک مغازه سوپر مارکتی با کپسول آتش نشانی هر دو نفر آنها را خاموش کرد و من نیز در همان زمان از محل فرار کردم.

سرهنگ كارآگاه آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ به ايسنا گفت: با توجه به اظهارات شهود صحنه آتش سوزي مبني بر ارتكاب جرم از سوي مهدي و همچنين اعترافات صريح متهم در خصوص حريق عمدي منجر به مرگ قرباني، قرار بازداشت موقت صادر و متهم جهت تحقيقات تكميلي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است.