شرق: سرهنگ ناصر نجاريان- رييسپليس امنيت عمومي استان خراسان رضوي- در اينباره گفت: تعدادي از شهروندان ساكن در يكي از مجتمعهاي بزرگ مسكوني در محدوده بلوار هاشميه مشهد از چندي قبل از رفتوآمد افراد مشكوك به يك واحد آپارتماني و برگزاري مجالس پارتي كه با سروصداهاي زيادي همراه بود، اعلام نارضايتي كرده بودند. او افزود: تيمهاي عمليات ويژه پليس امنيت عمومي در پيگيري اين پرونده محل مورد نظر را به طور نامحسوس تحت نظر قرار دادند و چهارشنبهشب هفته گذشته كه تعدادي دختر و پسر جوان در اين آپارتمان اقدام به برگزاري پارتي شبانه كرده بودند، با هماهنگي مقام قضايي، محل را مورد بازرسي قرار دادند. او خاطرنشان كرد: در اين عمليات چهار پسر و چهار دختر جوان دستگير شدند و متاسفانه يكي از خانمهاي جوان كه به محض اطلاع از حضور پليس در محل، با حالتي غيرطبيعي قصد فرار داشت، از تراس طبقه ششم ساختمان به پايين سقوط كرد.

رییس‌پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی ادامه داد: در این حادثه زن جوان که از ناحیه سر به شدت صدمه دیده بود، در دم جان خود را از دست داد. وی بیان کرد: متهم اصلی پرونده و دو متهم دیگر که از محل متواری شده بودند، نیز دستگیر شده‌اند و به دستور مقام قضایی، جسد قربانی این میهمانی به پزشکی‌قانونی انتقال یافته است. سرهنگ پاسدار نجاریان گفت: در بازرسی از آپارتمان که محل برگزاری میهمانی بود، مقادیری مشروبات الکلی، آلات و ادوات استعمال موادمخدر و اقلام منکراتی کشف شد. این در حالی است که متهمان مقداری از مشروبات الکلی را قبل از ورود پلیس به محل از پنجره آپارتمان به بیرون پرتاب کرده‌ بودند. رییس‌پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی گفت: متاسفانه این افراد بر اثر استفاده از مشروبات الکلی کنترلی بر رفتار و حرکات خود نداشتند. او خاطرنشان کرد: «تحقیقات پلیسی درباره این پرونده به دستور مراجع قضایی همچنان ادامه دارد.»

حریق در وزارت کشور
ایسنا: مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی تهران از مهار آتش‌سوزی جزیی در پشت‌بام وزارت کشور خبر داد. جمشید شفیعی با بیان اینکه آتش‌نشانان ایستگاه ۴۰ در ساعت ۱۳:۳۰ظهر روز جمعه از طریق دریافت پیام از سامانه ۱۲۵ در جریان وقوع آتش‌سوزی در ساختمان وزارت کشور قرار گرفتند، گفت: آتش‌نشانان با حضور در صحنه حادثه دریافتند پشت‌بام ساختمان وزارت کشور دچار حریق شده است. وی با بیان اینکه آتش‌نشانان بلافاصله وارد عمل شدند و توانستند پس از مدتی کوتاه در همان روز جمعه، حریق پشت‌بام طبقه چهاردهم وزارت کشور را مهار کنند، گفت: آتش‌نشانان در بررسی علل وقوع این حریق دریافتند تعدادی از افراد در حال انجام عملیات جوشکاری در وزارت کشور بودند که براده‌های این جوشکاری روی دستگاه خنک‌کننده هوا ریخت و موجب حریق در ساختمان وزارت کشور شد.

برخورد قطار با عابر
فارس: مردی به علت تصادف با قطار به شدت زخمی شد و در آستانه مرگ قرار گرفت. نادر حقی - جانشین رییس اورژانس تهران - گفت: بعدازظهر جمعه یک مرد ۳۱ساله که در نزدیکی راه‌آهن فیروزکوه تردد می‌کرد، به علل نامعلومی سوت قطار را نشنید و این بی‌توجهی منجر به برخورد شدید قطار با وی شد. او گفت: این حادثه ساعت ۱۳:۴۵ به اورژانس تهران اطلاع داده شد که بلافاصله هلی‌کوپتر اورژانس به محل حادثه اعزام شد. ماموران اورژانس برای نجات این مصدوم لوله تراشه برای تنفس وی کار گذاشتند اما شدت حادثه زیاد است و فرد دچار انواع تروما و ضربه‌خوردگی در نواحی مختلف بدن است. حقی افزود: هلی‌کوپتر اورژانس تهران در بیمارستان امام فرود آمد و ماموران فرد حادثه‌دیده را برای ادامه درمان به این بیمارستان منتقل کردند اما حال وی وخیم گزارش شده است.

دوربین مداربسته خواهران سارق را به دام انداخت
پليسخبر: دو خواهر كه به مغازهها دستبرد ميزدند از طريق دوربينهاي مداربسته شناسايي و دستگير شدند. سرهنگ جواد اصغري عنبران - فرمانده انتظامي تربتجام - در اين خصوص گفت: در پي اعلام گزارشي از سوي يكي از شهروندان به مركز فوريتهاي پليسي ۱۱۰مبني بر سرقت مغازهاش بلافاصله ماموران به محل اعزام شدند. وي افزود: ماموران پس از انجام تحقيقات پليسي و بازبيني تصاوير دريافتي از دوربين مداربسته متوجه دو زن شبيه هم شدند كه با استفاده از غفلت مغازهدار در فرصتي مناسب اقدام به سرقت پوشاك و البسه حتي از تن مانكن كرده بودند. سرهنگ اصغري ادامه داد: با توجه به اينكه از زمان سرقت مدت زيادي نگذشته بود، ماموران به گشتزني در بازارهاي نزديك محل سرقت پرداختند و دو سارق را كه با هم خواهر بودند، دستگير كردند و پوشاك و البسه مسروقه نيز از آنان كشف شد.