به گزارش افکارنیوز،

همزمان با ابلاغ دستور جدید بانک مرکزی به نظام بانکی برای آغاز پرداخت تسهیلات 10 میلیونی ازدواج از بانک ملت خبر آمده که پرداخت تسهیلات 10 میلیونی ازدواج و تهیه جهیزیه در تمامی شعب این بانک در سراسر کشور آغاز شده است.

این خبر درحالی اعلام شده که چهارشنبه هفته قبل بانک مرکزی در بخشنامه ای بانک ها را مکلف به پرداخت تسهیلات جدید ازدواج از مردادماه کرده بود. البته این بخشنامه یکی دو ماه بعد از ابلاغ قانون بودجه 95 و افزایش وام ازدواج از 3 به 10 میلیون به نظام بانکی ابلاغ شد.

پیش از این بانک مرکزی و بانک ها به بهانه عدم داشتن پول برای وام 10 میلیونی ازدواج از پرداخت این تسهیلات امتناع می کردند. شعب نیز متقاضیان وام ازدواج را به مراجعه در ماه های آتی راهنمایی می کردند.

اما آنطور که علی رستگار مدیرعامل بانک ملت گفته: با توجه به افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه از 30 میلیون ریال به 100 میلیون ریال به ازای هریک از زوجین از اول مردادماه سال جاری، بانک ملت پرداخت این وام رابیش از یک ماه زودتر از موعد تکلیف شده شروع کرد.

وی تاکید کرد: تسهیلات 100 میلیون ریالی ازدواج و تهیه جهیزیه به هریک از زوجین پرداخت می شود و نرخ کارمزد آن 4 درصد و مدت بازپرداخت آن نیز 48 ماهه خواهد بود.

مدیرعامل بانک ملت با بیان این نکته که هریک از زوجین می توانند با معرفی یک ضامن به شعب بانک ملت، از تسهیلات 100 میلیون ریالی ازدواج و تهیه جهیزیه بهره مند شوند، خاطرنشان کرد: تسهیلات ازدواج و تهیه جهیزیه از محل منابع حساب های قرض الحسنه پس انداز، به مزدوجین پرداخت می شود.

با توجه به آغاز پرداخت تسهیلات 10 میلیونی ازدواج در شعب بانک ملت، می توان گفت که بانک ها اگر بخواهند پول دارند تا نیازهای مردم را در قالب تسهیلات قرض الحسنه تأمین کنند.