به گزارش مهر، سید جعفر تشکریهاشمی در حاشیه برنامه ستاد استقبال از مهر با تایید خبر دستگیری یکی از مسئولان سابق معاونت حمل و نقل ترافیک گفت: پرونده این مدیر مربوط به قبل از حضور در شهرداری است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سالها از حضور این مدیر در پست‌های خارج از شهرداری می‌گذرد، گفت: این موضوع را باید از مراجع قضائی پرسید که چرا با تاخیر به این پرونده رسیدگی کرده‌اند اما موضوع پرونده این مدیر مربوط به مسئولیت‌های شهرداری نمی‌شود.

معاون شهردار تهران ادامه داد: جابجایی این مدیر و دستگیری وی دو موضوع جداگانه است. وی ماه‌ها قبل تقاضای جابجایی از مسئولیتش را داشت.

تشکری‌هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ترافیک صبح امروز گفت: ترافیک شهر تهران تفاوتی با روزهای گذشته نداشت و تنها ۱۵دقیقه زودتر اوج ترافیک آغاز شد. هرچند تا هفته اول بازگشایی مدارس نمی‌توان وضعیت ترافیک را پیش‌بینی کرد.

وی ادامه با بیان اینکه اوج ترافیک صبح امروز ساعت ۶:۴۵ آغاز شد، گفت: ‌ بزرگراه همت مسیر غرب به شرق و مسیر شرق به غرب اتوبان همت نیز اولین بزرگراهی بود که ترافیک صبحگاهی شکل گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران افزود: در مرزهای محدوده زوج و فرد معابری بودند که زودتر از نقاط دیگر شهر دچار بار ترافیکی شدند.

وی با اشاره به افزایش اتوبوس‌های دو کابین به ناوگان اتوبوسرانی گفت: ‌ هزار دستگاه اتوبوس دو کابین در حال تولید هستند که به تدریج تا پایان امسال وارد ناوگان اتوبوسرانی می‌شوند و تمام اتوبوس‌های فرسوده نیز از ناوگان خارج و اسقاط می‌شوند.

تشکری هاشمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا طرح زوج و فرد بیش از این توسعه می‌یابد یا خیر گفت: در حال حاضر طرح خاصی برای توسعه محدوده زوج و فرد خودروها نداریم زیرا منطقه وسیعی از شهر شامل این طرح است و اگر حریم آن را گسترش دهیم باید کل شهر را زوج و فرد کنیم.

وی افزود: به جای چنین برخوردهای سلبی باید تلاش شود شهروندان تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی شوند.