برای رسیدن به اوج زیباییتان در سریع ترین زمان ممکن و کمترین درد، چهار روش به شما معرفی کنیم تا با انجام دادن یکی از آنها، دیگر ترسی برای مقابل آینه ایستادن و یا حضوریافتن در جمع دوستان و همکاران و انتقادهای آنها نداشته باشید.

آینه اتاق بی رحمانه تعداد روز افزون چروک چهره تان را به رخ می کشد. بعضی از روزهای خاص هست که قبل از ایستادن مقابلش آرزو می کنید در اوج زیباییتان باشید. باید زیبا باشید چراکه با این ویژگی احتمال نرسیدن به خواسته هایتان کمتر می شود. فکر و هجوم ذهنی اینکه نکند از زیبایی شما انتقاد شود، بخش اعظم انرژی و تمرکز شما را معطوف به خود می کند و تلاش شما برای کسب موفقیت و پیروزی را تحت تأثیر قرار می دهد. شما زیبا هستید؛ قطعاً. هیچ چهره ای زشت نیست و تنها به رسیدگی نیاز دارد. شاید زمانی کوتاهی شما به چهره تان آسیب رسانده باشد اما قرار نیست روزهای خوب آینده را قربانی آن دوره کوتاه کنید. باید به اهداف و خواسته هایی که برای آنها برنامه ریزی کرده اید، برسید. کمی وقت گذاشتن و انجام دادن یک سری کارها و توجه به یک سری مسائل می تواند افکار مزاحم و منفی را از شما دور کرده و تمام توجه شما را تنها به هدف معطوف کند.

در این نوشتار قصد داریم چهار روش رسیدن به اوج زیباییتان را در سریع ترین زمان ممکن و کمترین درد به شما معرفی کنیم تا با انجام دادن یکی از آنها، دیگر ترسی برای مقابل آینه ایستادن و یا حضوریافتن در جمع دوستان و همکاران و انتقادهای آنها نداشته باشید. میکرو نیدلینگ، کربوکسی تراپی، لیفت با نخ نامرئی و هایفوتراپی از جمله روشهایی هستند که در کلینیک زیبایی وارسته و تحت نظارت دکتر شمس برای داشتن چهره ای بی نقض و زیبا به کار گرفته می شوند.

 

میکرو نیدلینگ

میکرو نیدلینگ با ایجاد سوراخ های ریز در سطح اپیدرم و درم باعث فعال شدن کلاژن سازی می شود. در این روش می توان ویتامین رسانی و هم چنین هیالورنیک اسید را وارد لایه درم پوست نمود از این روش در برطرف کردن جای اسکار زخم، رفع سوختگی قدیمی و ترک های پوستی استریا ناشی از افزایش و کاهش وزن و حاملگی استفاده نمود.

تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به وسعت و محل زخم دارد و معمولاً چند جلسه درمان لازم است. قرمزی به جای مانده و خطر عفونت کوتاه است و پوست به سرعت ترمیم می شود.

موارد منع مصرف میکرونیدلینگ مشابه سایر دستگاههای پوستی، حاملگی و شیر دهی، سرطان پوست، اختلالات انعقادی، سابقه کلوئید و اختلال سیستم ایمنی یا عفونت فعال مثل تبخال هستند.

درنظر داشته باشید که برای کنترل درد میکرونیدلینگ می توان از کرم های بی حسی موضعی نیز استفاده کرد.

 

کربوکسی تراپی

در روش کربوکسی تراپی گاز CO2 به زیر پوست تزریق شده که این عمل باعث می شود اکسیژن متصل به هموگلوبین در بافت از آن جدا شده و گاز کربنیک به هموگلوبین اتصال یافته و اکسیژن آزاد شود. آزاد شدن اکسیژن سبب تحریک سلول های فیبروپلاست و کلاژن سازی و لیفت و کشیده شدن پوست خواهد شد.

این روش مختصر سوزش و دردی در محل تزریق دارد که گذرا بوده وبعد از چند ساعت بر طرف می شود. کربوکسی تراپی همچنین باعث ترمیم پوست های شل می شود و از سوی دیگر برای کاهش خطوط حاملگی استریا و یا خطوط ناشی از چاقی لاغری بسیار مناسب است.

کاربرد دیگر کربوکسی تراپی بهبود اگزما در طی چند جلسه است و برای درمان دردهای مزمن مثل دردهای روماتیسمی نیز موثر است.

طول مدت درمان و تعداد کل جلسه بر اساس علت ایجاد شده وهدف مورد نظر متفاوت است.

بدون عارضه و سرپایی بودن درمان از مزایای بارز کربوکسی تراپی به حساب می اید.

از دیگر مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- آلوپسی و ریزش مو

- سلولیت و چاقی های نواحی ران و پهلو و شکم از طریق شکستن سلول های چربی

- رفع خطوط استریا ناشی از حاملگی و یا چاقی لاغری

- درمان محل آکنه و چین و چروک صورت

- درمان اگزمای عود کننده و پلاک پسوریازیس

- رفع تیرگی و پف دور چشم

- درمان چروک های پشت دست

نکته ی لازم به ذکر اینست که اگر کربوکسی تراپی همراه با سایر روش ها مانند رادیو فرکوئنسی RF هایفو میکرونیدلینگ و مزوتراپی انجام شود نتیجه بسیار بهتری می دهد. پرهیز از استحمام و شنا در روز انجام کربوکسی تراپی مراقبت های شما پس از کربوکسی تراپی خواهد بود.

 

لیفت با نخ نامرئی

لیفت نخی قادر است یک لیفت مناسب برای آن گروه از افرادی که بنا به دلایل زیاد تمایلی به انجام عمل جراحی به سبک کلاسیک ندارند، فراهم سازد.

از این روش جهت کاهش چین و چروک صورت و بدن، کاهش قابل توجه خط خنده و ماریونیت، کاهش saggingهای فک، لیفت ابرو و گردن و حتی امروزه جهت لیفت واژن و بازوها هم استفاده می‌شود.

در این روش از ایجاد اسکار جراحی، بیهوشی و اطاق عمل، استراحت طولانی مدت و عفونت شدید خبری نیست، چرا که نخ‌ها بعد از قرار گرفتن در داخل پوست باعث افزایش جریان خون سازی شده و در بدن ایجاد کلاژن سازی و لیفت می‌کند که این امر منجر به کاهش چین و چروک می‌شود.

ترد لیفت باعث سفت شدن پوست، روشن شدن و لیفت صورت و بدن می‌شود. در این متد، از طریق برش‌های کوچک، نخ‌های خاردار برای لیفت و بالا کشیدن پوست صورت و ابرو استفاده می‌شود.

بهترین سن جهت انجام لیفت با نخ در زنان و مردان سن 28 تا 65 سالگی است. 50 درصد از نتیجه نهایی همان روز عمل قابل مشاهده است و طی 3 تا 6 ماه این فرایند تکمیل می‌شود که بین 1.5 تا 2 سال نیز ماندگار خواهد بود.

مدت این عمل 45 دقیقه بوده و بیمار بلافاصله می‌تواند مرخص شود. در این روش نیازی به بیهوشی نیست و می توان آن را با تزریق ماده بی‌حسی موضعی انجام داد.

پیش از این جهت لیفتینگ صورت از جراحی، لیزر و RF (رادیو فرکانسی) استفاده می شد که جراحی با عوارض بسیار و جای اسکار همراه بود و در لیزر و RF نیز انرژی دستگاه برای رسیدن به شبکه کلاژن زیر پوست باید از سطح پوست عبور می‌کرد تا به بافت زیرین پوست منتقل شود.

 

هایفو تراپی

درتکنولوژی جدید هایفوتراپی ( HIFU ( high Intensity focused ultrasoundامکان کشیدن پوست و جوان سازی (خط خنده،ابرو،چروک پیشانی،غبغب و شلی گردن) به روش غیر جراحی فراهم شده است.

هایفوتراپی میتواند به عمق پوست نفوذ کند بدون اینکه هیچ زخمی یا قرمزی ایجاد نماید و سطح خارجی پوست کاملا دست نخورده باقی می ماند زیرا این امواج در عمق پوست با یکدیگر تلاقی نموده و باعث تقویت اثر هم می شود .درعمق 1/5 تا 4/5 میلیمتری پوست باعث ایجاد حرارت 65 تا 70 درجه می کند که این حرارت باعث منعقد شدن در آن نقاط می شود.

معمولا بیمار در همان لحظه انجام HIFU کشیده شدن پوست را احساس می کند. روند بهبودی طی 6 ماه آینده نیز ادامه دارد و فرد شاهد اثرات بیشتر در زمینه سفت شدن و لیفت شدن صورت و گردن خواهد بود.

افرادی که تمایل دارند همیشه جوان بمانند میتوانند از سن 25 سالگی که شروع شل شدن پوست می باشد از این روش استفاده نمایند همچنین افرادی که میخواهند وزن کم کنند و نگران شل شدن صورت و گردن هستند می توانند از این روش استفاده نمایند.

با انجام یک جلسه هایفو (HIFU)  کشیده شدن ابروها ،گونه ها،خط فک مشاهده میشود عمق خط خنده کاهش می یابد خطوط دور چشم صاف تر می شوند. همچنین شلی گردن و غبغب تا حدودی اصلاح می شود.

خانم های باردار، کسانی که زخم یا تبخال فعال درمحل مورد درمان دارند، بیماران صرعی و کسانی که دچار عارضه استنت قلبی هستند نمی توانند از این روش (HIFU) هایفو استفاده کنند.

میزان ماندگاری هایفوبین یک سال تا یکسال و نیم می باشد که در صورت استفاده از روشهای مکمل درمانیRF اندولیفتاین زمان قابل افزایش است.

هایفو برای انواع رنگها وحتی پوست برنزه نیز قابل انجام است. این روش بدون درد بوده و حدود یک ساعت طول می کشد و معمولا بجز مختصر قرمزی که طی یک روز از بین میرود و گاهی تورم چند ساعته که محو می شود اتفاق دیگری نمی افتد این روش کاملا بدون درد بوده و حدود یک ساعت طول می کشد.

مزایای استفاده از هایفوتراپی :

- لیفتینگ بسیار قوی

- عدم آسیب به بافتهای محیطی

- عدم ایجاد آسیب در اپیدرم ( سطح فوقانی پوست)

- وابسته نبودن به فصول سال

- عدم نیاز به استراحت و مراقبت ویژه قبل و بعد از انجام کار

- کاهش عمق خط خنده،بالا کشیدن ابروها و پلک ها، رفع چین و چروکهای صورت،تحریک کلاژن سازی و جوان سازی پوست

- دارای تأییدیه های معتبر دنیا نظیرISO , KFDA

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از کلینیک وارسته و دکتر محمد حسن شمس می توانید به آدرس اینترنتی http://drshamsclinic.comمراجعه نمایید.