به گزارش خبرنگار افکارنیوز به نقل از اسپوتنیک، گاوهای گیری، نوعی از گاوهای هندی هستند که به خاطر محل زندگیشان یعنی منطقه گیر در ایالت گوجارات این نام را گرفته‌اند.

به گفته رئیس گروه علمی، دکتر بالو گولاکیا، در ادرار گاوها از سه تا ده میلی گرم طلا در لیتر به شکل ترکیبات شیمیایی وجود دارد که این دانشمند تاکید می‌کند موفق شده‌اند آن را از ادرار خارج و متبلور کنند.

گولاکیا بیان داشت: " ما قبلا از گذشتانمان شنیده بودیم که در ادرار گاو طلا وجود دارد و از خواص دارویی آن اطلاع داشتیم. از آنجا که تاکنون آنالیز علمی دقیقی که این ادعا را ثابت کند انجام نشده بود، ما تصمیم گرفتیم چنین تحقیقاتی را بروی ادرار گاوها انجام دهیم. 400 نمونه ادرار گاوهای گیری را جمع آوری کردیم و در آن طلا یافتیم."

دانشمندان تاکید می‌کنند که این نتیجه‌گیری، منحصر به فرد است، چرا که همزمان آنها ادرار بوفالوها، شترها، بزها و گوسفند‌ها را نیز آزمایش کرده‌اند و در آن‌ها عناصر مفید نیافته‌اند. این تحقیقات پنج سال به طول انجامید.

رئیس دانشگاه ارویند پاتخاک تاکید می‌کند که نتایج تحقیقات باید توسط دانشمندان دیگر آزمایش و کنترل شود. ضمنا دانشمندان قصد دارند تحقیقات تحلیلی را بر روی تمامی انواع گاوهای هندی انجام دهند. همزمان آزمایشگاه دانشگاه بر روی این مسئله کار می‌کند که چطور می‌توان از ادرار گاوها برای مبارزه با عفونت‌های انسانی و بیماری‌های محصولات کشاورزی استفاده کرد.