به گزارش افکارنیوز،

امین‌حسین نقشینه در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: با ورود جریانات شمالی به کشور رفته‌رفته شاهد کاهش دما در نیمه شمالی کشور و دامنه‌های البرز خواهیم بود.

وی ادامه داد: جریانات شمالی باعث خواهد شد تا دمای هوای استانهای شمالی، شمال شرقی و دامنه‌های البرز کاهش پیدا کند که بر همین اساس دمای هوای امروز تهران نسبت به روز گذشته دو درجه کاهش پیدا کرده و به 40 درجه بالای صفر رسیده است البته این کاهش دما موجب می‌شود که دمای هوای استان تهران در روز دوشنبه به 36 درجه بالای صفر برسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: کاهش دما باعث خواهد شد تا استانهای تبریز، زنجان، قزوین، البرز، بجنورد، اهواز، ایلام، آبادان و چابهار نیز تا حدودی خنک‌تر شوند؛ دمای منطقه اهواز که در روز گذشته به 50 درجه رسیده بود نیز در 48 ساعت آینده به 46 درجه بالای صفر خواهد رسید.

نقشینه ورود جریانات شمالی به کشور را مسبب بارشها در مناطق شرقی خزر عنوان کرد و افزود: انتظار داریم در سه روز آینده با ورود این جریانات، شرق سواحل دریای خزر مواج شود و وزش باد شدید به همراه رگبار باران مناطق شمالی و شمال شرقی کشور را در بر بگیرد.

وی یادآور شد: شدت بارشها طی دو روز آینده در بخشی از مناطق استانهای گلستان و خراسان شمالی خواهد بود که احتمال پدیده سیلاب در این مناطق دور از ذهن نیست و ساکنان آن باید به هشدارهای لازم توجه کنند.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود گرد و خاک عراقی به کشورمان خبر داد و گفت: در دو روز آینده، وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک مناطق از ایلام و خوزستان را در بر می‌گیرد که این اتفاق نیز ناشی از توده گرد و خاک کشور عراق است.

وی همچنین با اعلام وقوع وزش باد شدید در تهران طی 48 ساعت آینده تصریح کرد: بعد از ظهر یکشنبه و دوشنبه باد نسبتا شدیدی در تهران وزیدن خواهد گرفت.