به گزارش افکارنیوز،
محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به آغاز اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات گفت: اعزام دانشجویان و دانشگاهیان به عتبات عالیات از 31 تیر آغاز می شود و تا 8 آبان ماه ادامه دارد و در این مدت بیش از 13 هزار و 500 زائر به عراق اعزام می شوند.

 

وی در ادامه افزود: با اتمام مهلت ثبت نام، دانشجویان با مراجعه به بانک ها و دریافت وام یک میلیون تومانی مدارک خود را برای اعزام تنظیم می کنند.

 

زارع تصریح کرد: در مدت ثبت نام بیش از 93هزار متقاضی برای اعزام ثبت نام کرده اند که از این تعداد بیش از 13هزار دانشجو از طریق قرعه کشی برای اعزام انتخاب شدند.

 

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان یادآور شد: از این تعداد 40درصد دانشجویان دختر و پسر مجرد، 40درصد دانشجویان متاهل، 10 درصد اساتید و 10 درصد کارمند هستند.

 

زارع در خصوص دانشجویان پسری که کارت پایان خدمت ندارند، گفت: مجوز های لازم از طریق دفاتر حج و زیارت در تهران و شهرستان ها برای این دانشجویان گرفته می شود تا این دانشجویان مشکلی برای اعزام به منظور زیارت اعتاب مقدسه را نداشته باشند.

 

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره وعتبات دانشگاهیان یاد آور شد: امسال به دلیل سیستمی شدن نظام وظیفه و عدم تعریف این سیستم برای بعضی دانشگاه ها، ایجاد هماهنگی های مربوطه با سازمان نظام وظیفه با مشکل مواجه شده اما ما تمام تلاشمان را می کنیم تا زمان اعزام این دسته از دانشجویان مشکل آنان برطرف شود.