به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی در مراسم افتتاح دبیرستان دخترانه نمونه دولتی حضرت فاطمه زهرا(س) در رباط کریم با بیان اینکه بهترین راه برای تعلیم و تربیت راه اهل بیت است اظهار کرد: باید در مدارس دانشآموزان را یک قدم به خداوند نزدیک کنیم.

وی افزود: امسال سال طلایی برای مدرسه سازی است و امسال چهار میلیون متر مربع مدرسه در کشور احداثمی شود باید به سمتی در حال حرکت کنیم که نوع نگاه به مدرسه سازی تغییر کند.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه امسال تا پایان سال تحصیلی ۲۰ هزار مدرسه در سراسر کشور هوشمند خواهد شد گفت: آموزش وپرورش ظرف سه سال آینده تمام مدارس کشور را هوشمند خواهد کرد، اگر چه در برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۵ سال را در نظر گرفته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: باید تمام امکانات دنیا برای آموزش در کلاس ها فراهم شود تا آموزش سمعی و بصری به دانش آموزان داده شود که تاثیر گذارترین نوع آموزش است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تمام مدارس کشور به اینترنت ملی وصل خواهد شد که یک اینترنت پاک سازی شده برای استفاده دانش‌آموزان است.

به گزارش ایسنا، حاجی‌بابایی تاکید کرد: ساخت استخر، کتابخانه و نمازخانه برای دانش آموزان زمینه ساز ایجاد یک آموزش و پرورش در تراز جمهوری اسلامی است.

وزیرآموزش و پرورش گفت: تمام مدارس از مهرماه بعدازظهرها فعال خواهند بود و کلاسهای فوقالعاده قرآنی و آمادگی کنکور برای دانشآموزان تشکیل خواهند داد.