به گزارش فارس،حسین منوری پیش از ظهر امروز در همایش شهدای کارگر در مسجد قدس اردبیل اظهار داشت: قشر کارگر در همه مقاطع انقلاب بیریا و بیادعا در صحنه حاضر بوده و توانسته است از این انقلاب و آرمان آن صیانت کند.
وی با تجلیل از مقام شهدای کارگر در دوران هشت سال جنگ تحمیلی افزود: ما با تقدیم صدها شهید به این انقلاب به خوبی نشان دادیم که قشر کارگر هرگز از استراتژی اصلی نظام و آرمان‌خواهی آن دور نشده و امروز نیز میدان کار را به سنگر مجاهدت این نظام تبدیل کرده است.
این مسئول در ادامه یکی از مولفه‌های اصلی توسعه هر کشور را داشتن نیروی انسانی غنی و منابع ارزشمند در این مورد برشمرد و گفت: کارگران ما سخت‌کوش‌ترین قشر جامعه هستند که شاید به جرات می‌توان گفت حتی لحظاتی از عمر آنها به بطالت و بیهودگی سپری نمی‌شود.
وی ساختن ایرانی آباد، آزاد و همراه با غرور مقدس را ناشی از حضور کارگران در سنگر کار و مجاهدت برشمرد و بیان داشت: کارگران به عنوان شریف‌ترین قشر جامعه در همه صحنه‌ها عزم خود را در دفاع از ایران و کیان خود نشان داده و بار دیگر نشان خواهند داد.
منوری این حضور کارگران را بیانگر یک پیام روشن در تلاشی راسخ در سنگر سازندگی و مجاهدت نظام اسلامی دانست و گفت: دشمن بداند که کارگر ما سنگر کار ارا بزرگترین میدان رزم در آنها در رسیدن به خودکفایی واقعی قرار داده است.
در این مراسم که جمعی از مسئولان نیز حضور داشتند فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در سخنانی کوتاه ابراز داشت: شهدای ما به ویژه از جنس کارگران شهدایی ستودنی هستند که عظمت آنها همیشگی و جاودانه است.
سردار جلیل بابازاده بیان داشت: کارگران ما با حضور در سنگر رزم و نبرد با دشمن خونخوار اراده خود را در این میدان به نمایش گذاشتند که امروز بعد از ۲۰ سال از پایان جنگ اراده خود را در سنگر تولید، آبادانی و سازندگی این سرزمین به خوبی نشان می‌دهند.
در این مراسم با پخش کلیپی از شهدای کارگر و نوحهخوانی یاد و خاطره شهیدان گرامی داشته شد.