به گزارش افکارنیوز،

  سردار اشتری فرمانده ناجا عنوان کرد: ناجا براساس وظیفه ذاتی خود و براساس قانون حافظ دستاوردهای انقلاب،‌ کرامت انسانی و امنیت عمومی است.

 

فرمانده ناجا در ادامه خاطرنشان کرد: امروز وظیفه ناجا که آرامش و امنیت را برای تمام اقشار مختلف و با هر دیدگاهی به ارمغان بیاورد و از آن پاسداری کند. زنان جامعه ما باید احساس امنیت کنند. هیچ کس در جامعه ما حق ندارد به ناموس این کشور با هر دیدگاهی تعرضی داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر با برخی از ناهنجاری‌ها ناجا براساس قانون برخورد می‌کند هدف از این برخورد ایجاد امنیت در جامعه است، اگر در جامعه افرادی هرچند اندک حقوق مردم را در نظر نگیرند در حق همه مردم ظلم شده است. اگر پلیس به یک شهروند تذکر می‌دهد اول برای جامعه و حقوق مردم و سپس برای خود آن شخص است.

 

اشتری در خصوص جایگاه زن در نظام اسلامی و جامعه دینی عنوان کرد: جامعه ما یک جامعه دینی است و زنان ما عفیف هستند و از ابتدای انقلاب در همه عرصه‌ها پا به پای مردان حضور داشتند. اگر اندک افرادی هستند که احکام الهی و حقوق و مقررات را نمی‌دانند و تخلفی انجام می‌دهند حتما وظیفه مردم و دستگاه‌های مربوطه است که ورود پیدا کنند.

 

فرمانده ناجا درخصوص وظیفه امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر خاص نیروی انتظامی نیست بلکه مربوط به تمام جامعه است اما حدود آن مشخص شده است.

 

وی عنوان کرد: قانون عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد و بر اساس آن 26 دستگاه دخیل هستند و یکی از آن دستگاه‌ها نیروی انتظامی است که 21 وظیفه دارد و در این شورا 30 مصوبه تصویب شد.

 

اشتری اظهار کرد: نوع کار ناجا باعث می‌شود جنبه‌های سلبی بیشتر از جنبه‌های ایجابی جلوه کند در حالی که همین جشنواره نمودی از جنبه‌های ایجابی است.

 

فرمانده ناجا اذعان داشت: بیش از 70 درصد از دعاوی که به کلانتری‌ها رجوع می‌کنند توسط گروه مشاورین ناجا منجر به صلح می‌شود بعد اجتماعی و مردم محوری ناجا از همه دستگاه‌ها بالاتر است. خدماتی که ناجا ارائه می‌دهد به صورت قاطع بیشتر است.

 

وی اظهار داشت: ما باید پای به زمینه پیشگیری بگذاریم و این پیشگیری از آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و دستگاه‌های تربیتی آغاز می‌شود زیرا ما در قبال تمام مردم مسؤول هستیم.

 

اشتری درخصوص جایگاه شریعت و دین در خانواده‌ها عنوان کرد: خانواده‌ها اگر مواضع شرعی را رعایت کنند موجب راحتی خودشان و فرزندانشان می‌شود.

 

در ادامه مراسم از جلوه‌های برتر حجاب قدردانی و تشکر شد.