افکارنیوز:به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت رفاه و تامين اجتماعي ، بهروز مرادي با بيان اينكه مرحله نخست هدفمند كردن يارانهها از ديروز در ۶ استان به مدت يك هفته آغاز شده است، اظهار داشت: در اين هفته سرپرستهاي خانوادههاي استانهاي اعلام شده ميتوانند با مراجعه به سامانه وزارت رفاه شماره حساب بانكي ۱۶ رقمي خود را ثبت كنند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر نمایندگان وزارت رفاه در ۶ استان یاد شده حاضر شدند ضمن اینکه هماهنگی‌های لازم با استانداری‌ها و فرمانداری‌ها انجام شده است.
مرادی با بیان اینکه سرپرست‌های خانوار در هنگام ثبت شماره حساب باید به چند نکته توجه کنند، اضافه کرد: سرپرستانی می‌توانند شماره حساب بانکی خود را ثبت کنند که قبلاً فرم اطلاعات اقتصادی را پر کرده باشند ضمن اینکه افراد توجه داشته باشد هنگام وارد شدن به سامانه وزارت رفاه باید شماره کد ملی، سریال شناسنامه و شماره حساب بانکی را خود را ثبت کنند.
معاون هدفمندسازی یارانه‌های وزارت رفاه و تأمین اجتماعی بیان داشت: طبق آماری که به دست آمده است ۳ میلیون خانوار در ۶ استان آذربایجان غربی، اصفهان، بوشهر، خراسان جنوبی، کرمانشاه و گلستان فرم اطلاعات اقتصادی پر کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود ۸۰ درصد از این افراد برای دریافت یارانه ثبت نام کنند.
وی همچنین از افرادی که در این ۶ استان زندگی می‌کنند و تمکن مالی دارند خواست در صورتی که می‌توانند از دریافت یارانه انصراف دهند.
مرادی اظهار داشت: دریافت شماره حساب‌های بانکی یک هفته طول خواهد کشید که بعد از آن نیز این سازمان یک هفته اطلاعات به دست آمده مورد بررسی و تحلیل خواهد داد و نتایج نهایی آن اعلام می‌شود.
معاون هدفمندسازی یارانه‌های وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ادامه داد: در حال حاضر مبنای جمع‌آوری شماره حساب‌های بانکی سرپرست‌ها، اطلاعات به دست آمده در فرم های اقتصادی سال ۸۷، است که توسط مرکز آمار جمع آوری شده است.
مرادی در خصوص ثبت شماره حساب بانکی در استان‌های دیگر تصریح کرد: بعد از جمع‌آوری و اعلام نتایج در ۶ استان یاد شده، وزیر رفاه ۲ هفته دیگر ۶ استان را برای ثبت شماره حساب اعلام خواهد کرد.
وی تأکید کرد: تا قبل از شهریور، ثبت شماره حساب‌های بانکی سرپرست‌های خانوار در کشور به پایان می‌رسد تا دولت و سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها آماده اجرای قانون در کشور باشد.
معاون هدفمندسازي يارانههاي وزارت رفاه از ادامه ثبت شماره حساب به تدريج در استانهاي كشور خبر داد و افزود: هيچ مشكلي در اين خصوص وجود ندارد و تمام دستگاهها از جمله بانكهاي عمومي، خصوصي و وزارت ارتباطات در اين زمينه وزارت رفاه را همراهي ميكنند.