به گزارش افکارنیوز،

علی اصغر فانی روز جمعه در جمع فرهنگیان، بازنشستگان و کارکنان آموزش وپرورش استان ایلام اظهار کرد: این طرح موجب شد بین 900 تا پنج میلیون و 900 هزار ریال به حقوق معلمان و فرهنگیان اضافه شود که البته هنوز هم با حق و نیاز واقعی فرهنگیان فاصله داریم.

 

وی با بیان اینکه موضوع تبعیض بین حقوق فرهنگیان با برخی دستگاه ها را قبول دارم، افزود: البته این مشکلات معیشتی و تبعیض حقوق مربوط به چند سال اخیر، یا 10، 20 و 30 سال گذشته نیست بلکه در رژیم پهلوی نیز وجود داشته و در آن دوران هم شاهد اعتراض معلمان بودیم.

 

فانی گفت: فرهنگیان و معلمان متناسب با عمر و توان دولت یازدهم، از آن برای حل مشکلات انتظار داشته باشند؛ فرهنگیان عزیز انتظار ندارند دولت مظلومی که سه سال است سر کار آمده بار مشکلات سال های قبل را هم بر دوش بکشد. 

 

وی با بیان اینکه در طرح رتبه بندی 40 تا 50 هزار نیرو خدمتگزار و خدماتی وزارت آموزش و پرورش شامل اضافه حقوق نشدند، گفت: در حال پیگیری و تلاش هستیم که افزایش حقوق در قالب طرح رتبه بندی شامل این افراد هم بشود که به نتایجی هم رسیده ایم. 

 

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به صدور احکام مربوط به حق مرزی برای فرهنگیان شاغل در این مناطق تاکید کرد: هر منطقه ای را وزارت کشور به عنوان منطقه مرزی تایید و اعلام کند وزارت آموزش وپرورش آمادگی دارد بلافاصله نسبت به صدور حکم و افزایش حق مرزی در حقوق فرهنگیان اقدام کند.

 

فانی از استاندار ایلام خواست اگر منطقه ای در این استان مرزی است و وزارت کشور هنوز آن را اعلام نکرده، پیگیری کنند تا پس از تایید وزارت کشور، آموزش و پرورش نسبت به اعمال افزایش حق مرزی در حقوق کارکنان آن منطقه اقدام کند.

 

وزیر آموزش و پرورش روز پنجشنبه برای شرکت در آیین بهره برداری طرح های هفته دولت به استان ایلام سفر کرد، شرکت در نشست مشترک شورای اداری و شورای آموزش وپرورش استان ایلام، بهره برداری از 164 طرح عمرانی، خدماتی و آموزشی و آغاز عملیات اجرایی 17 واحد آموزشی از برنامه های روز نخست سفر فانی به ایلام بود.

 

دیدار با فرهنگیان، بازنشستگان و مسئولان آموزش وپرورش استان ایلام و سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ایلام از برنامه های روز دوم سفر وزیر آموزش و پرورش به استان ایلام است.

دوم تا هشتم شهریور ماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.