به گزارش افکارنیوز،

بر اساس تحلیل‌ آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز و فردا جریانات شمالی روی دریای خزر تقویت شده و با جریانات ناپایدار تراز میانی جو سبب ابرناکی،‌ رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و کاهش نسبی دما در مناطق شمال غرب، شمال شرق و شمال شرق می‌شود.

روز جمعه‌ بارش‌ها در ا‌ستان‌های گیلان، مازندران، گلستان،‌ اردبیل و ارتفاعات شرقی البرز شدت بیشتری نسبت به امروز خواهد داشت؛ همچنین مناطقی از شمال غرب،‌ خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و سمنان شاهد رگبار و باران، گاهی رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

در مناطقی از استان‌های واقع در زاگرس میانی و جنوبی نظیر اصفهان، یزد، فارس، کرمان رگبار پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

روز شنبه بارش‌ها در مناطق مذکور با شدت کمتری خواهد بود؛ روزهای جمعه و شنبه هفته آینده دریای خزر مواجه خواهد بود.

پیرو اطلاعیه سازمان هواشناسی به سبب میزان قابل ملاحظه بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد در بعد از ظهر روز پنجشنبه و طی روز جمعه در برخی استان‌ها (در زیر قید شده است) آب گرفتگی برخی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه پیش‌ینی می‌شود.

این آبگرفتگی امروز پنجشنبه‌ از اواخر بعد‌ازظهر و شب در استان‌های شمال آذربایجان شرقی، اردبیل‌، گیلان و از امشب در مازندران خواهد بود.

روز جمعه آبگرفتگی در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود.

به سبب این شرایط توصیه می‌شود برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی اقدامات لازم انجام شود.

آسمان تهران روز آینده کمی ابری تا نیمه ابری در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 34 و 22 درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با دمای 48 درجه بالای صفر و پس از آن قم با دمای 39 درجه بالای صفر گرمترین شهر کشور و اردبیل با دمای 12 درجه بالای صفر و زنجان با دمای 11 درجه بالای صفر خنک‌ترین شهرهای کشور خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز دهم شهریورماه سال 230.9 میلی‌متر است؛ میان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 195.3 میلی‌متر بود که بارش در سال جاری افزایش یافته است.