به گزارش افکارنیوز،

شرکت ایران دارو برای اولین بار با 15 داروی تولیدی در مناقصه دارو و تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت کشور عراق برای تامین اقلام دارویی آن کشور درسال 2015 شرکت کرد. در این مناقصه بین المللی که با حضور برترین شرکت های داروسازی جهانی و اروپایی برگزار شد، این شرکت موفق شد در 9 محصول توسط وزارت بهداشت عراق اتنخاب گردد.

. دکتر بابک مصباحی، مدیرعامل این شرکت درمورد هدف از شرکت در این مناقصه گفت: «حضور در بازار دارویی کشور عراق و صادرات داروکمک زیادی به ارزآوری به داخل کشور می کند. از سوی دیگر نیز منجر به شناخت بهتر برند دارو های ایرانی در این کشور همسایه خواهد شد. با حضور در بازار دارویی کشور عراق می توانیم شاهد افزایش سهم از بازار چهارمیلیارد دلاری واردات دارو در این کشور باشیم.»

 . ایشان افزود : « به تازگی صادرات اولین محموله اولین محموله داروی کپسول گاباپنتن 300 میلی گرمی از 9 قلم داروی برنده شده در این مناقصه به کشور عراق انجام شد که در آینده نزدیک ،،دیگر محصولات  نیز صادر خواهد شد.»

 وی گفت : قرص هیدرو کلروتیازید، قرص ترامادول، کپسول گاباپنتن، کرم آسیکلویر، کرم فلوسینولون، کپسول پرگابالین، کاپتوپریل 50 و 25، استازولامید نام 9 محصول دارویی شرکت ایران دارو است که در آینده ای نزدیک شاهد صادرات آن به کشور عراق خواهیم بود. به گفته دکتر مصباحی ارزش کل این محصولات که در مناقصه برنده شده، 650 هزار دلار است.

همچنین هم اینک صادرات محصولات دارویی به کشور های افغانستان ، قزاقستان ، سوریه و اقلیم کردستان عراق در حال انجام است.

لازم به ذکر است شرکت ایران دارو زیر مجموعه هولدینگ دارویی البرز است. این شرکت هم اکنون پنجاهمین سالگرد تأسیس خود را پشت سر می گذارد و با بیش از 300 نفر پرسنل ، بیش از 120 قلم محصول را در بازار دارویی کشور تولید می کند...